54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net
*

РАДНИК ГОЛОВИ ОБЛАСНОЇ РАДИ ОКСАНА КОРСАК:" НАСТАВНИК, ЦЕ НЕ ЛЮДИНА, ЯКА ДАЄ ГРОШІ ЧИ ДАРУЄ ПОДАРУНКИ. НАСТАВНИК ПЕРШ ЗА ВСЕ - ДРУГ"

05.10.2018

У комунальному закладі «Загальноосвітня школа, центр загальної профільної освіти і комплексної реабілітації» Миколаївської обласної ради ( школа – інтернат №5) відбувся круглий стіл на тему наставництва, як однієї з форм соціалізації дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. В його роботі взяла участь радник голови Миколаївської обласної ради Оксана Корсак. Наставництво є офіційною формою допомоги дітям. Громадські і благодійні організації, які працюють у сфері сирітства, активно займаються підготовкою наставників для дітей сиріт, передають свою методологію, проводять навчання тощо. 2-го жовтня якраз і відбулось знайомство адміністрації закладу із групою людей, які виявили бажання стати наставниками.

Нагадаємо, історія колишньої школи – інтернату № 5 жваво обговорювалась у суспільстві, на шпальтах електронних і друкованих ЗМІ, в ефірах загальнонаціональних мовників. Все через дії колишнього директора, про які розповіли вихованці закладу - використання дитячої праці, насилля, фінансові порушення та багато іншого. Зрештою Верховний Суд України поставив крапку у тривалому протистоянні з одного боку обласної ради і активістів, з іншого боку пана Ляшенка. Звинуваченому у систематичному невиконанні службових обов’язків Ляшенку відмовлено у відновленні на посаді. І весь цей складний період вихованців закладу підтримували небайдужі городяни. Все це відбулось завдяки їх наполегливості.

Власне мета руху наставництва – підготовка дітей до самостійного життя поза межами інтернатної установи. Непоодинокі випадки коли випускники шкіл – інтернатів виявляються неадаптованими до умов оточуючого їх світу, викликів життя. Тому наставники - дорослі, досвідчені люди можуть протягувати руку допомоги у потрібний дитині момент. Так, активісти, які виявили бажання бути опорою для таких дітей можуть запрошувати їх до себе додому, у свою родину, по святкових і вихідних днях, у канікулярний період. Також ці діти можуть отримувати допомогу у вигляді забезпечення освітніми послугами, оздоровленні, придбанні необхідного взуття або одягу тощо.

Рух наставників, зазначив в.о.директора Валерій Лисенко, безумовно прекрасна ідея. Він висловив сподівання на те, що вихованці навчального закладу, які зустрінуться з наставниками будуть розуміти необхідність такого спілкування. Наприкінці зустрічі представники зацікавлених у реалізації проекту сторін домовились про співробітництво.

 

 

Події

12 листопада 2019 року з 14.00 до 16.00 години у приміщенні Миколаївської обласної ради (кабінет 105 перший поверх) відбудеться особистий прийом громадян заступником голови Миколаївської обласної ради Кротовим А.О.

Попередній запис за телефоном – (0512) 37 04 89,

37 25 74

Оголошення Читати всі
2019-10-24
Про організацію Міжнародної культурно-просвітницької поїздки «Європейська співдружність»

Міжнародна культурно-освітнья поїздка «Європейська співдружність» відбудеться з 23 квітня до 01 травня 2020 року до Польщі, Німеччини, Нідерландів, Бельгії, Люксембургу (лист і програма поїздки додаються).

 

Детальніше
Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Листопад 2019
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
Пряма трансляція
XXIX позачергової сесії Миколаївської обласної ради
підписатись на розсилку