54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

На базі Миколаївського центру контролю та профілактики хвороб сформовано групу радіаційного захисту

30.06.2023

Проведено тренувальні навчання медиків та відпрацювали реагування у разі можливого теракту на ЗАЕС. Відпрацьовано алгоритм дії та роботи різних зон: пунктів евакуації у 50-кілометровій зоні забруднення, проміжних та приймальних пунктах евакуації. В рамках одного зі сценаріїв моделювання загрози у 20 населених пунктах Запорізької області протестували алгоритм видачі калію йодиду.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України

На рівні МОЗ України — заклади охорони здоров’я відпрацювали інструкції стосовно заходів реагування на надзвичайну ситуацію техногенного походження. Зокрема, стосовно розгортання ліжко-місць для постраждалих та лікування евакуйованих з зони потенційного ураження. У Національному центрі радіаційної медицини відпрацьований розподіл та забезпечення лікувальних ресурсів, засобів індивідуального захисту персоналу і пацієнтів, засобів деконтамінації, обладнання та устаткування щодо дозиметричного контролю. Виконуються технічні заходи щодо оптимізації умов госпіталізації уражених пацієнтів з радіаційними ураженнями.

На базі центрів контролю та профілактики хвороб у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській областях сформовано групи радіаційного захисту. Вони мають алгоритми дії в разі теракту на ЗАЕС. Всі бригади забезпечені приладами для вимірювання гамма-фону, радіометрами та дозиметрами.

Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку