54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Обстановка в операційній зоні на південнобузькому напрямку напружена, динамічна, але контрольована силами оборони

15.07.2022

Поточна оперативна обстановка на півдні України: станом на 16.00 15.07.2022.

Оперативне командування Південь"/Operational Command “South повідомляє.

Обстановка в операційній зоні на південнобузькому напрямку напружена, динамічна, але контрольована силами оборони. Противник продовжує ведення оборонних дій на зайнятому рубежі.

Вночі і ранком вкотре атаковано Миколаїв.

Масовані обстріли реактивними системами залпового вогню “Смерч” руйнують виробничу інфраструктуру, рекреаційні заклади і зони, стадіон, навчальні заклади та житлові квартали. Так ураження нанесено по силікатному заводу, по туристичним базам відпочинку, педагогічному університету та університету кораблебудування. Людських втрат немає, інформація щодо постраждалих уточнюється.

Внаслідок обстрілів територіальних громад вдовж лінії зіткнення зафіксовані декілька випадків загорання сухої трави, а також полів із вражаєм. Рятувальні підрозділи оперативно реагують і ліквідують такі пожежі. Ворожий безпілотний розвідник "Орлан-10" збирав інформацію про результати обстрілів, але був збитий. В Нікопольському районі через нічний обстріл з «Градів» загорілося пальне. Вогонь оперативно приборкано. Рятувальниками на місці обстрілу виявлено уламки від фосфорних боєприпасів.

У Криворізькому районі лунали обстріли зі ствольної артилерії по парковій зоні Зеленодольська. Людських втрат немає.

На Херсонщині місцеві мешканці вимушені виживати без медикаментів, продуктів харчування, газо-, водо- та електропостачання. Внаслідок постійних обстрілів на Херсонщині все частішими стаються польові пожежі. Локалізувати та ліквідувати їх повністю на деокупованих територіях вкрай важко, а на тимчасово окупованих територіях росіяни навмисно не дозволяють це робити.

Окупанти продовжують знищувати склади з зерном, сільськогосподарську техніку та сонячні електростанції. Аби врятувати хоч частину врожаю, люди працюють на техніці під обстрілами.

В північно-західній частині Чорного моря продовжують перебувати 3 ракетних і 3 великих десантних кораблі. Загроза ракетних ударів, зокрема й 24-ма "Калібрами” залишається актуальною. Штормовий стан моря створює передумови до посилення мінної небезпеки. Зірвані з кріплення міни може приносити до узбережжя.

Не нехтуйте сигналами повітряних тривог, не наражайте себе на небезпеку, дотримуйтесь правил та обмежень, що встановлені заради збереження вашого життя.

Разом переможемо!

Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку