54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

Шукаємо орендарів!

06.10.2021

З червня цього року у Миколаївській облраді був створений відділ обліку, контролю та оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області. Він допомагає забезпечити прозорість та рівні умови для орендаторів, а ще збільшення надходжень до бюджету від оренди комунального майна.

Сьогодні завершились два аукціони, які проходили у три етапи на ProZorro – електронній системі публічних закупівель, приміщень спільної власності територіальних громад, сіл, селищ та міст Миколаївської області. Таким чином, ціна за місячну оренду об’єкта "Миколаївського обласного центру онкології" зі стартової 1260,7 грн виросла до 24 000 грн, тобто у 19 разів. А  ціна за оренду приміщення "Миколаївського обласного центру психічного здоров'я" виросла у 18 разів – з 3659,4 грн до 67 000 грн. 

"Це чергове підтвердження того, що ми рухаємося у правильному напрямку. Наші спеціалісти своєю роботою доводять, що ефективне управління комунальним майном може бути суттєвою статтею дохідної частини обласного бюджету. Адже результати по аукціонам з оренди комунального майна Миколаївської облради цього тижня перевершили усі сподівання - маємо зріст цін за оренду по трьом об’єктам у 18 та 19 разів!" – зауважила голова Миколаївської облради Ганна Замазєєва.

За існуючим положенням, кошти з більшості комунальних об'єктів розподіляються порівну між балансоутримувачем та обласної радою. Тобто, половина загальної суми від оренди «йде» у обласний бюджет, а інша – на розвиток КП або КНП на балансі яких знаходяться відповідні приміщення.

Наразі, оголошено про проведення аукціону 15 об’єктів різних комунальних установ. Наприклад, від "Миколаївського обласного краєзнавчого музею" пропонуються 4 складських приміщення для передачі в оренду у середмісті Миколаєва. Середня стартова ціна за один квадратний метр цих об'єктів становить лише 18,5 грн.

Аукціони будуть проходити у три етапи на ProZorro – електронній системі публічних закупівель.

Для участі в аукціоні потенційні орендарі мають зареєструватись в Електронній торговій системі та сплатити реєстраційний і гарантійний внески, розмір яких зазначено у оголошенні.

Слід звернути увагу учасників аукціонів на те, що вони повинні відповідати вимогам, визначеним статтею 4 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна». Зокрема, не можуть бути орендарями фізичні та юридичні особи, стосовно яких застосовано спеціальні економічні або інші обмежувальні санкції відповідно до ЗУ «Про санкції», а також пов’язані з ними особи, зареєстровані в державах, включених FATF до списку держав, що не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, а також юридичні особи, 50 і більше відсотків статутного капіталу яких належать прямо або опосередковано таким особам; перебувають у процедурах банкрутства або у процесі припинення.

Окрім цього, не мають права виступати орендарями комунального майна юридичні особи, інформація про бенефіціарних власників яких не розкрита в порушення вимог ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», працівники орендодавця – щодо майна, яке надається в оренду такими орендодавцями та працівники уповноважених органів управління та балансоутримувачів – щодо майна, оренда якого погоджується такими уповноваженими органами управління або яке знаходиться на балансі таких балансоутримувачів.

Інформацію, щодо аукціонів – дати проведення, розташування приміщень, стартової ціни оренди і тощо, можете переглянути у таблиці за цим посиланням.

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку