54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Розмінування області: Антон Табунщик розповів про роботу ФАО на Миколаївщині

18.04.2024

Миколаївщина входить до переліку найбільш замінованих областей України внаслідок повномасштабного вторгнення. Коли ЗСУ звільняли східні громади області – росіяни мінували всі можливі території. Для очищення області від снарядів необхідні роки. У цьому ДСНС допомагають міжнародні організації, зокрема – ФАО.

Днями очільник Миколаївської обласної ради Антон Табунщик зустрівся з представниками Товариства дослідників України, які за допомогою супутників повністю аналізують та досліджують заміновані території. «Такий проєкт вже втілили у Харківській області, про це я розповідав раніше – https://is.gd/qeMhZ9. Тепер його втілюють і у нас. Проєкт включає в себе дослідження кратерів від вибухів ворожих снарядів, передачу цих даних ДСНС для подальшого розмінування та аналіз забруднення ґрунтів важкими металами», - повідомив Антон Табунщик.

Як це втілюється у життя оглянули на прикладі Воскресенської громади. Антон Табунщик разом із головою постійної профільної комісії обласної ради Надією Івановою зустрілися з представниками місцевої влади та обговорили деталі проєкту саме на прикладі цієї громади.

Також проведено нараду щодо втілення програми ФАО на Миколаївщині з делегацією Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) - координаторкою програм FAO з розмінування та відновлення земель Тифейни Лукас, експертом FAO з розмінування Андрієм Лінніченко та головою громадської організації «Товариство дослідників України» Павлом Остапенком. У зустрічі також взяли участь начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім та його заступники.

«У подальшому, після визнання світової спільноти цих даних, їх можна буде використовувати як докази воєнних злочинів та виплат росією репарацій. Обговорили деталі цього проєкту та подальше розмінування. Працюємо далі!», - зазначив очільник обласної ради.

Події

ХХI позачергова сесія Миколаївської обласної ради

 

Травень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку