54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

200 квартир для переселенців

22.04.2021

Сьогодні, 22 квітня, голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва разом з головою облдержадміністрації Віталієм Кімом та Миколаївським міським головою Олександром Сєнкевичем мали зустріч з Міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексієм Резніковим. Обговорили питання будівництва турецькою стороною житла для кримських татар та пільгового населення України у рамках угоди між Урядом України та Урядом Турецької Республіки.

 Домовленості про надання Урядом Туреччини фінансової допомоги Україні для будівництва житла були досягнуті минулого тижня - під час зустрічі Президента Володимира Зеленського та Президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана.

«Вже в травні до Миколаєва приїде турецька делегація. Планується будівництво у мікрорайоні "Північний" - це 200 квартир, зокрема, для кримських татар, які в результаті окупації Криму Росією були змушені виїхати в Україну. 10% від загальної кількості квартир будуть розподілятися за рішенням міської влади для пільгової категорії населення. Також домовились, що окрім самого житла там мають бути об'єкти соціальної інфраструктури», - повідомила Ганна Замазєєва.

Станом на квітень у Миколаївській області близько десяти тисяч внутрішньо переміщених осіб. У закладах освіти виховуються та навчаються більше тисячі внутрішньо переміщених дітей з тимчасово окупованих територій та районів проведення ООС.

Зараз у Миколаївській області діє Комплексна програма соціального захисту населення «Турбота» на період 2023 року включно, яку ми затвердили у грудні минулого року на сесії обласної ради. Програма передбачає соціальний захист та підтримку різних категорій населення, в тому числі внутрішньо переміщених осіб.

Як приклад, на придбання житла на умовах співфінансування (5050) у 2021 році з обласного бюджету виділено 5 млн грн. Водночас, на надання адресної грошової допомоги жителям області, в тому числі і внутрішньо переміщеним особам цього року – передбачено 10 млн грн. Також передбачена одноразова допомога для відкриття або розвитку власної справи учасникам АТО/ООС та внутрішньо переміщеним особам.

«Протягом останніх років пильна увага усієї світової спільноти приділяється забезпеченню прав і свобод людини та громадянина. Як представник України в палаті регіонів Конгресу Ради Європи буду особисто пильнувати, аби питання захисту інтересів внутрішньо переміщених осіб не зникали з порядку денного», - зазначила Ганна Замазєєва.

Липень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку