54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

НАРАДА АГРАРІЇВ МИКОЛАЇВЩИНИ

18.05.2020

2020 рік став справжнім випробуванням для сільгосптоваровиробників всієї України і південних регіонів особливо. Аграрії іще ніколи так не чекали опадів, як сьогодні.

                Посушлива погода встановилася влітку минулого року. Відсутність опадів спостерігалася протягом осінньо-зимового періоду в частині центральних та південних областей країни.

                Керівники аграрних підприємств схвильовані, адже сучасний стан справ із засиханням річок на додачу Держводагентство розцінює як гідрологічну посуху. Аномально безсніжна зима, пилові бурі та інші неприємні сюрпризи погоди 2020 року негативно впливають на сільськогосподарський сектор економіки.

                Про проблеми і перспективи врожаю 2020,шляхи виходу із кризи говорили під час розширеної наради, яка відбулась за ініціативи депутатського корпусу Миколаївської обласної ради 18 травня. До діалогу запросили керівників підприємств галузі з усієї області. Нарада проходила за участі першого заступника голови Миколаївської обласної ради Тахіра Садрідінова, першого заступника голови Миколаївської обласної державної адміністрації, виконуючого обов´язки голови Миколаївської обласної державної адміністрації Сергія Бичкова, директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олени Піскун.

                За її інформацією кожного дня здійснюється моніторинг з паралельним аналізом ситуації в інших областях, сусідній Одещині та Херсонщині. Керівництвом обласної державної адміністрації надано доручення терміново організувати в районах належне функціонування комісій ТЕБ та НС, проводити роз´яснювальну роботу, фіксувати площі пошкоджених або знищених посівів. До Києва відправлено рекомендації, розроблені тут на місці: виділення прямої дотації на гектар пошкоджених посівів для Миколаївської області по завершенні збору відповідної інформації. В разі зацікавленості надавати безвідсоткові кредити, вирішити питання ПДВ.

                В ході наради аграрії ділилися наболілими проблемами, думками щодо пошуку інноваційних підходів до обробітку землі, виведення районованих сортів зернових культур, складними питаннями оподаткування, відродження зрошуваного землеробства тощо.

                У підсумку учасники наради відпрацювали спільні рекомендації і домовилися про наступну зустріч наприкінці поточного тижня.

Червень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку