54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net
*

ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦІВ XIII ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ «КРАЩА МИКОЛАЇВСЬКА КНИГА»

25.04.2019

25 квітня у центральній міській бібліотеці ім.М.Кропивницького нагороджували переможців XIII обласного конкурсу «Краща Миколаївська книга». У церемонії нагородження взяли участь голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко та Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

         Конкурс проводиться на виконання обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання і книгорозповсюдження та популяризації української книги у Миколаївській області на 2017-2021 роки. На розсуд 28 незалежних експертів було представлено 40 книг місцевих авторів, виданих протягом минулого 2018 року у 8 миколаївських видавництвах.

         Тож, у номінації «Краще видання для дітей та юнацтва» перемогла «В’язочка казок» Віри Марущак. Вона адресована дітям дошкільного та молодшого шкільного віку. Має виховне і пізнавальне значення.

         Переможцем у номінації «Кращий літературний дебют» визнано книгу Кіборга, учасника оборони Донецького аеропорту Олександра Терещенка. Видання представляє собою внутрішній монолог людини, яка пройшовши горнило бойових дій на Сході України, втративши руки, змогла повернутися до повноцінного життя.

         Серед переможців XIII обласного конкурсу «Краща Миколаївська книга» є іще одна сповідь про війну Росії проти України - «Перемир’я» Геннадія Анатолійовича Молчанова. У художньому стилі автор-учасник Антитерористичної операції розповідає про життя мінометної батареї, бійці якої стояли на захисті населеного пункту Піски.

         У номінації «Краща поетична збірка» здобула перемогу ліро-епічна поема «Мазепа» Галини Михайлівни Запорожченко. У ній оспівується любов до України та відстоювання оборони і незалежності України.

         «Політичний маркетинг» Сергія Шубіна перемагає у номінації «Краще учбове видання та підручники». Це фундаментальна, наукова праця, яка розкриває сутність та основні функції політичного маркетингу.

         Протягом майже сорока років група авторів «Словника українських говірок Бузько-Інгульського межиріччя» збирала матеріал для книги, яка здобула перемогу у номінації «Краще історико-краєзнавче видання». У словнику подано говіркі слова з 1020 населених пунктів. Деяких вже немає на мапі регіону. Загалом нараховується 20 000 діалектизмів та їх варіантів. Значення тлумачаться українською літературною мовою. Авторська група сподівається, що видання стане у нагоді дослідникам-філологам, викладачам ВИШів, студентам та етнографам, журналістам і письменникам, вчителям і учням загальноосвітніх навчальних закладів.

 

Події

 26 листопада 2019 року, о 10 годині в сесійному залі обласної ради відбудеться тридцята позачергова сесія обласної ради сьомого скликання 

--------------------------

В рамках відзначення у Миколаївській області річниць початку доленосних для України подій Помаранчевої революції та Революції Гідності, 21 листопада 2019 року о 12.00 год. відбудеться покладання квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні (м. Миколаїв; сквер Ради Європи на розі вул. В. Морська та вул. Садова).

В рамках проведення в області заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, 23 листопада 2019 року з 14.45 год. до 15.15 год. пройде скорботна хода від площі перед Кафедральним собором на вул. Садовій по проспекту Центральному, Херсонському шосе до Пам’ятного знака жертвам голодоморів в Україні (м. Миколаїв, на розі вул. Херсонське шосе та вул. Кругової);

о 15.25 год. - літія за Україну та загальнонаціональна хвилина мовчання, покладання квітів і горщиків з пшеницею до Пам’ятного знаку жертвам голодоморів в Україні та Загальноукраїнська акція «Засвіти свічку» (м. Миколаїв, на розі вул. Херсонське шосе та вул. Кругової).

Оголошення Читати всі
2019-11-15
ДО УВАГИ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ!

Відповідно до статті 51 Закону України "Про Національну поліцію", оголошується конкурс до постійної поліцейської комісії Управління поліції охорони в Миколаївській області представників громадськості.

Детальніше
Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Листопад 2019
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
Пряма трансляція
XXIX позачергової сесії Миколаївської обласної ради
підписатись на розсилку