54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

СТЕПАН КУБІВ ПРОВІВ ЗАСІДАННЯ РАДИ З МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ

04.09.2018

3 вересня відбулось засідання Ради з міжнародної торгівлі під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва. Рада з міжнародної торгівлі є складовою системи державної підтримки та просування експорту, над запуском якої працює Уряд.

«Одним із завдань Ради з міжнародної торгівлі є контроль виконання Експортної стратегії України, яка вже зараз реалізується комплексно. Уже завтра розпочнемо Другі національні консультації з розробки секторальних та крос-секторальних експортних стратегій, щоб запропонувати світу збалансований «кошик» як наявних, так і нових українських товарів та послуг та збільшити український експорт», - наголосив Степан Кубів.

Степан Кубів зауважив, що реалізація Експортної стратегії відбувається в два етапи. Перший - Дорожня карта стратегічного розвитку торгівлі, яку в грудні 2017 року затвердив Уряд. Дорожня карта визначає стратегічні цілі розвитку торгівлі України на наступні чотири роки. Серед них: створення умов для розвитку сфер торгівлі та інновацій задля диверсифікації експорту українських товарів та послуг, підтримка експорту з боку держави, а також підвищення рівня знань та навичок, необхідних підприємствам для здійснення міжнародної торгівлі.

Другий етап - розробка секторальних та крос-секторальних експортних стратегій, що сприятимуть переходу України до експорту наукомісткої інноваційної продукції для сталого розвитку та успіху на світових ринках. 4 вересня у Києві розпочинаються Другі національні консультації з розробки секторальних та крос-секторальних експортних стратегій за участі близько 500 представників бізнес- та галузевих асоціацій, організацій, об’єднань, офісів реформ, освітніх закладів, а також профільних експертів, представників законодавчої, виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Під час засідання Ради з міжнародної торгівлі експерти Міжнародного торговельного центру презентували перші результати опитування щодо конкурентоспроможності українських МСП. Дане опитування проводиться в рамках проекту «Експортна стратегія України» та дозволяє визначити сильні та слабкі сторони українських малих та середніх підприємств, а також оцінити показники їх можливостей та бізнес-середовища. Окремо проведено опитування по секторах та крос-секторах Експортної стратегії, результати якого будуть представлені під час Других нацконсультацій.

Події
Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
підписатись на розсилку