54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

ФОРУМ "ПОШИРЕННЯ КРАЩИХ ПРАКТИК ЗАЛУЧЕННЯ ГРОМАДЯН ДО РОЗВИТКУ ОТГ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"

15.01.2019

Сьогодні, 15 січня, у готелі «Reikartz Рівер» міста Миколаєва відбувся Форум «Поширення кращих практик залучення громадян до розвитку ОТГ Миколаївської області». Він продемонстрував  результати, котрі отримали громади-учасниці програми USAID DOBRE, запроваджуючи механізми участі мешканців у прийнятті рішень, реалізації молодіжної політики і підвищенні прозорості місцевих бюджетів.

У форумі взяли участь не тільки 11 об’єднаних громад Миколаївської області, що співпрацюють з програмою USAID DOBRE, але й представники інших об’єднаних громад Миколаївської області. Представники Харківської та Херсонської областей поділилися досвідом громад із розвитку соціального підприємництва, впровадження бюджетів участі, молодіжної політики. В свою чергу громадиМиколаївщини презентували приклади впровадження ініціатив на місцях, починаючи від роботи зі створення молодіжних ресурсних центрів, просторів для відпочинку молоді, започаткування руху вуличного воркауту до проектів розбудови соціального капіталу в громадах та формування спільної ідентичності через проведення фестивалів, організацію соціального підприємництва і зміцнення діяльності громадських організацій в об’єднаних громадах.

Серед спікерів Форуму − голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, очільниця напрямку «Залучення громадськості» програми USAID DOBRE Юлія Ткачук, менеджерка проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» від БФ «ЛАСКА» Лілія Атнажева, голови об’єднаних територіальних громад Миколаївщини, керівники місцевих громадських організацій і молодіжних рад.

         "На сьогоднішній день потреба у реалізації таких міжнародних програм є і дуже важлива міжнародна підтримка наших громад. Необхідно не тільки отримати кошти, зробити проект, але й вірно вивчити цільове спрямування коштів, виявити пріоритетність того чи іншого проекту. Ви робите значний внесок у підтримку об’єднаних територіальних громад",- підкреслила голова обласної ради. Велику увагу реалізації реформи децентралізації було приділено під час Ради регіонального розвитку, яка відбулась наприкінці 2018 у Києві під головуванням Петра Порошенка. Тому Вікторія Вікторівна вкотре поділилася з колегами переконанням, що реформа децентралізації одна з найкращих, запропонованих Президентом до реалізації і на часі. Вона дає успіх.

         Форум «Поширення кращих практик залучення громадян до розвитку ОТГ Миколаївської області» відбувся в рамках програми USAID DOBRE.

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Миколаївській, Херсонській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Кіровоградській та Тернопільській.

         Нагадаємо, 16 листопада між Миколаївською обласною радою та програмою Агентства США з міжнародного розвитку ( USAID) " Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE) відбулось підписання меморандуму про співпрацю та взаємодію.

         Миколаївську обласну раду представляли голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко та заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов. Сторону міжнародних партнерів представляли Беррі Рід керівник програми USAIDDOBRE, регіональний менеджер східного регіону програми USAIDDOBRE Андрій Нагорний, програмні спеціалісти та експерти програми.

         Під час зустрічі було оголошено переможців третього раунду відбору громад Миколаївщини для участі в програмі DOBRE: Вознесенська ОТГ, Арбузинська ОТГ та Шевченківська ОТГ.

 

Червень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку