54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Ганна Замазєєва наголошує на важливості підняття глобальної ставки від НСЗУ для медзакладів

05.03.2021

Голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва наголошує, що деякі лікарні Миколаївщини, котрі отримують кошти по затвердженим у законодавстві «формулам» від НСЗУ, вже стикнулися з проблемою недостатнього фінансування. Через це у них почали виникати труднощі у наданні якісних медичних послуг пацієнтам по лікуванню тих чи інших хвороб, які не пов’язані з COVID-19.

"Суть у тому, що згідно з затвердженими «формулами і розрахунками», «глобальна ставка» - певна фіксована сума коштів для закладів охорони здоров'я на поточний 2021 рік, формується з урахуванням кількості наданих медичних послуг у попередньому 2020 році. Але у зв'язку з карантинними обмеженнями у минулому році, коли на деякий час Урядом було заборонено планову госпіталізацію пацієнтів, ми отримали значне зменшення кількості наданих медичних послуг пацієнтам по різним напрямкам. До того ж багато лікарень в умовах пандемії було перепрофільовано під надання допомоги хворим на коронавірус, що також вплинуло на показники «пролікованих випадків» хвороб, не пов’язаних з COVID-19. А це, в свою чергу, впливає на недостатність сьогодні у лікарень фінансового ресурсу на закупівлю медикаментів, вирішення питань з розрахунками за комунальні послуги, нарахування надбавок нашим медикам, які щоденно ризикують своїм життям, рятуючи життя інших", - пояснює голова обласної ради.

Проблема аналогічна і в інших регіонах країни - жодна область самотужки цю проблему вирішити не зможе.

Очільниця області переконана - в ситуацію, однозначно, повинна втрутитися центральна влада, тому г

"Закликаю Національну службу здоров’я ще більш поглиблено відреагувати на черговий удар з боку коронавірусу і на ситуацію, яка загострюється зараз. Пандемія цієї підступної хвороби, що лютує сьогодні, атакує не тільки імунітет пацієнтів, а ще відчутно б’є по ослабленому реформуванням «імунітету» нашої медичної системи. Впевнена, що об’єднавши зусилля, ми не залишимо наші лікарні на самоті з цими непростими викликами і захистимо наших пацієнтів, лікарів та медичну систему загалом!", - підкреслює голова Ганна Замазєєва .

Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку