54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net
*

ГЛАВА ДЕРЖАВИ ПІДПИСАВ ЗАКОН ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО АГЕНТСТВА З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ

17.10.2019

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» № 140-ІХ, ухвалений Верховною Радою 2 жовтня 2019 року.


Закон вносить зміни до низки законодавчих актів України, що мають сприяти зниженню рівня корупції та підвищенню суспільної довіри до антикорупційних органів шляхом вдосконалення інституційного механізму запобігання корупції.


Зокрема, документ змінює структуру управління Національного агентства з питань запобігання корупції на ефективнішу, посилює спроможність та гарантії незалежності НАЗК.
Також створюється належна законодавча основа для функціонування уповноважених підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції в органах влади, виправлення окремих недоліків регулювання, що містяться в Законі України «Про запобігання корупції», зокрема в частині вимог фінансового контролю, та інших законодавчих актах.


Так, форма урядування Національного агентства з питань запобігання корупції змінюється з колегіальної на одноосібну. Голову Нацагентства призначатиме на посаду Кабінет Міністрів України відповідно до подання конкурсної комісії за результатами відкритого конкурсного відбору.


З метою якнайшвидшого призначення керівництва Національного агентства в порядку, визначеному законом, та початку роботи агентства з новою формою урядування Кабміну доручається у двомісячний термін з дня набрання чинності цим законом забезпечити проведення конкурсу на зайняття посади голови Національного агентства з питань запобігання корупції у визначеному порядку. При цьому повноваження членів, керівника апарату, заступників керівника апарату Національного агентства припиняються достроково з дня набрання чинності законом.


Також змінюється порядок формування конкурсної комісії з відбору голови Нацагентства, забезпечується участь представників міжнародних організацій у її роботі. До складу конкурсної комісії не можуть входити особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що має підвищити суспільну довіру до результатів конкурсного відбору. 
У законі також закріплюються повноваження голови Нацагентства.


Крім того, документ забезпечує належний доступ Національного агентства до реєстрів та баз даних, адміністраторами (держателями) яких є державні органи, зокрема до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно, а також доступ до інформації, що міститься у системі депозитарного обліку цінних паперів. 
Встановлюється, що Національне агентство має право отримувати інформацію з відкритих баз даних, реєстрів іноземних держав, зокрема після внесення плати за отримання відповідної інформації, якщо така плата вимагається для доступу до інформації.


Згідно із законом, за Національним агентством закріплюється право складати протоколи про відповідні правопорушення, якщо вони були вчинені службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. 


Також документом посилюються механізми підзвітності Національного агентства.

Події

 26 листопада 2019 року, о 10 годині в сесійному залі обласної ради відбудеться тридцята позачергова сесія обласної ради сьомого скликання 

--------------------------

В рамках відзначення у Миколаївській області річниць початку доленосних для України подій Помаранчевої революції та Революції Гідності, 21 листопада 2019 року о 12.00 год. відбудеться покладання квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні (м. Миколаїв; сквер Ради Європи на розі вул. В. Морська та вул. Садова).

В рамках проведення в області заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, 23 листопада 2019 року з 14.45 год. до 15.15 год. пройде скорботна хода від площі перед Кафедральним собором на вул. Садовій по проспекту Центральному, Херсонському шосе до Пам’ятного знака жертвам голодоморів в Україні (м. Миколаїв, на розі вул. Херсонське шосе та вул. Кругової);

о 15.25 год. - літія за Україну та загальнонаціональна хвилина мовчання, покладання квітів і горщиків з пшеницею до Пам’ятного знаку жертвам голодоморів в Україні та Загальноукраїнська акція «Засвіти свічку» (м. Миколаїв, на розі вул. Херсонське шосе та вул. Кругової).

Оголошення Читати всі
2019-11-15
ДО УВАГИ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ!

Відповідно до статті 51 Закону України "Про Національну поліцію", оголошується конкурс до постійної поліцейської комісії Управління поліції охорони в Миколаївській області представників громадськості.

Детальніше
Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Листопад 2019
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
Пряма трансляція
XXIX позачергової сесії Миколаївської обласної ради
підписатись на розсилку