54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

Влада

17.09.2021

Уряд схвалив реалістичний та збалансований проект Державного бюджету на 2022 рік. Фінансування соціальних програм в ньому збільшено на 7,3 мільярда гривень у порівнянні з 2021 роком.

02.09.2021

Кабінет Міністрів України під час засідання затвердив Типове положення про територіальну комісію з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах за спожиті енергоресурси. Відповідний проєкт постанови розроблено Мінрегіоном.

06.08.2021

В Україні громади отримали право управляти землями в межах власної території. Й водночас змінився порядок прийняття рішень про відчуження земельних ділянок з власності громад – набули чинності нові норми щодо прийняття місцевою радою рішень з земельних питань.

03.08.2021

Умежах програм Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» та «Здорова Україна» в кожному регіоні реконструюють та модернізують одну обласну дитячу та дорослу лікарні. На щотижневій селекторній нараді за участі голів обласних державних адміністрацій заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко поставив завдання за два тижні завершити підготовку технічного завдання та розпочати тендерні процедури на розробку проектно-кошторисної документації. Будівельні роботи розпочнуться у 2022 році та будуть завершені протягом 2022-2023 рр.

29.07.2021

Мінрегіон вніс на розгляд Уряду проєкт змін до Податкового кодексу. Цим проєктом міністерство пропонує в наступному бюджетному році змінити механізм сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

 

14.07.2021

Верховна Рада України повторно розглянула та в цілому ухвалила законопроєкт №4535 «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост», врахувавши пропозиції Президента України. 

«Закон довгоочікуваний і надзвичайно важливий. Він спрямований на вдосконалення правового регулювання інституту старост та утворення старостинських округів. В умовах децентралізації староста має належним чином представляти інтереси всіх жителів, аби соціальні та побутові потреби мешканців усіх населених пунктів були задоволені, а проблеми місцевого рівня вирішувалися ефективно та прозоро. Адже староста є представником влади у селі чи селищі тергромади, до кого може звернутись кожен житель», – зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Законопроєкт, зокрема, пропонує перед внесенням кандидатури старости на розгляд ради, яка його затверджує і звільняє, обов’язково проводити громадське обговорення з мешканцями. Староста може не входити до складу виконавчого комітету ради громади, але водночас матиме право на участь та виступ на засіданнях ради, виконкому або інших органах ради. Також за рішенням органу місцевого самоврядування за старостою закріплюються окремі завдання адміністратора ЦНАП.

Окрім того, врегульовуються інші питання: порядок створення старостинських округів, затвердження радою громади положень про старосту, суміщення посади старости тощо.

Третього червня Президент ветував попередній проєкт закону, адже той містив зміни до закону про Конституційний Суд України, які не стосуються питань старост.

Довідково

Хто такий староста та чим він займається?

Староста – це нова посада для місцевого самоврядування. Її було введено у 2015 році.

Староста представляє інтереси села/селища в адміністративному центрі громади. Для цього він має робоче місце у межах старостинського округу та веде прийом громадян. Він інформує місцеву владу про проблеми свого села/селища та пропонує шляхи їх вирішення. Крім того, староста залучається до розроблення бюджету територіальної громади, програм розвитку. Вказує на те, скільки коштів має бути виділено в бюджеті на розвиток його села/селища. Бюджет приймає рада тергромади. 

Староста допомагає жителям у підготовці документів. Може  виконувати окремі завдання адміністратора, пов’язані з наданням адміністративних послуг, отриманням заяв та документів, видачею результатів надання адміністративних послуг. Також староста виконує контролюючі функції – стежить за тим, як працюють комунальні підприємства та виконавчі органи ради у селі/селищі, може вносити пропозиції щодо покращення їх роботи, просить виконавчий комітет провести перевірки їх діяльності. Староста може звертатись до правоохоронних органів у разі, якщо у межах старостинського округу порушується громадський порядок. За свою роботу староста отримує заробітну плату і є підзвітним як перед жителями старостинського округу, так і перед радою і виконавчим комітетом ради.

https://cutt.ly/vmDVh90

12.07.2021

Під час онлайн конференції, яка була організована у тісній співпраці з Міністерством розвитку громад і територій України, йшлося про ключові передумови посилення муніципального інвестиційного потенціалу України. Програма «U-LEAD з Європою» зібрала разом представників Уряду, громад та міжнародних фінансових установ з метою створення спільного простору для обговорення між ключовими акторами цього процесу.

 

29.06.2021

Президент Украины Владимир Зеленский подписал Закон «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно отдельных вопросов осуществления габаритно-весового контроля» № 1534-ІХ, который Верховная Рада приняла 3 июня 2021 года.

23.06.2021

Розподіл повноважень органів місцевого самоврядування у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою обговорили учасники узгоджувальної наради, яка відбулась під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслава Негоди.

16.06.2021

Питання передачі земельних ділянок громадам та визначення меж територій громад обговорили сьогодні учасники наради, яка відбулась під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди з представниками РНБО, Міндовкілля, Держгеокадастру та експертів.

Вересень 2021
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку