54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

НА 25-ІЙ ПОЗАЧЕРГОВІЙ СЕСІЇ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

05.02.2019

5-го лютого відбулось засідання двадцять п’ятої позачергової сесії Миколаївської обласної ради. До початку роботи голова обласної ради Вікторія Москаленко запропонувала хвилиною мовчання вшанувати пам’ять Данилівського сільського голови Березанського району області Михайла Семеновича Каражея та депутата Миколаївської обласної ради Кравченка Миколи Антоновича.

         Також Вікторія Вікторівна та перший заступник голови облдержадміністрації, виконувач функцій та повноважень голови облдержадміністрації В’ячеслав Бонь вручили ряд нагород. Розпорядженням Голови Верховної Ради України за вагомий особистий внесок в утвердження засад місцевого самоврядування, соціально-економічний розвиток територіальної громади, активну громадську діяльність, сумлінну працю та високий професіоналізм Грамотою Верховної Ради України нагороджено депутата Миколаївської обласної ради Юрія Анатолійовича Кормишкіна.

         За поданням фракції політичної партії "Наш Край" в Миколаївській обласній раді до порядку денного було запропоновано питання "Про Звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо зміни меж(укрупнення) районів Миколаївської області, запланованих процесом децентралізації. Голова обласної ради Вікторія Москаленко поінформувала учасників засідання відносно детального обговорення вищезазначеного питання членами постійних депутатських комісій з подальшим його включенням до порядку денного 25 позачергової сесії.

         За пропозицією фракції політичної партії "Українського об’єднання патріотів" в Миколаївській обласній раді до порядку денного було включено питання "Про надання у користування мисливських угідь Новоодеській районній організації Українського товариства мисливців та рибалок". Петро Ковальчук депутат Миколаївської обласної ради запропонував зняти його з розгляду. Дати протокольне доручення для його доопрацювання з послідуючим розглядом на засіданні наступної сесії. Ця ініціатива була підтримана і представниками депутатського корпусу. Пропозиції депутата Тетяни Демченко щодо включення до порядку денного питань "Про відзначення 75-ти річчя визволення Миколаївської області", "Про звіт Миколаївської обласної державної адміністрації щодо виконання Програми розвитку автомобільних доріг Миколаївської області" не знайшли підтримки у сесійній залі.

         Згодом, після узгоджень доповнень та пропозицій до порядку денного, депутатський корпус розпочав розгляд питань по суті.

         Внесення змін до обласного бюджету Миколаївської області на 2019 рік, які депутати обговорювали одними з перших, пов’язані з розподілом субвенції державного бюджету на розвиток сільської медицини. Загальна сума субвенції, за словами Вадима Іщенка директора департаменту фінансів облдержадміністрації, 104 мільйони 293 тисячі 773 гривні. Депутатам запропоновано було до розподілу по головному розпоряднику коштів управлінню капітального будівництва облдержадміністрації, яке минулого року було замовником по 12 об’єктам, на суму понад 54 мільйони. І по іще одному головному розпоряднику коштів, управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації, на суму понад 50 мільйонів. Питання було підтримано депутатським корпусом.

         В ході 25 позачергової сесії депутатами обласної ради затверджено Антикорупційну програму Миколаївської обласної ради сьомого скликання. Ухвалено технічне питання передачі прав засновника редакції газети "Рідне Прибужжя". Голова облради пояснила колегам, що це пов’язано із вимогою закону.

         Згідно з рішенням депутатського корпусу Миколаївської обласної ради сьомого скликання на 25 позачерговій сесії надано згоду на передачу індивідуально визначеного майна зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області у комунальну власність територіальних громад Миколаївської області. Мова йде про передачу придбаних облдержадміністрацією автомобілів для потреб нових амбулаторій. Вже отримано офіційну інформацією щодо використання автотранспорту та підписання декларацій на обслуговування населення лікарями цих 14 амбулаторій, наголосив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Павло Георгієв, спілкуючись з обранцями.

         На початку розгляду питання "Про затвердження Програми проведення приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області на 2019-2021 роки" Вікторія Вікторівна зазначила, що всі пропозиції та зауваження, озвучені на засіданнях постійних депутатських комісій, враховані у проекті рішення. Завдяки детальному опрацюванню під час сесії депутатами прийнято позитивне рішення і Програму приватизації майна ухвалено. А ось затвердження Положення про діяльність аукціонної комісії для продажу об’єктів малої приватизації спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області палкі дискусії викликало іще на засіданнях постійних депутатських комісій. Зокрема, пропонувалося у склад кожної з комісій включати представників депутатського корпусу-по одному від фракції та фахівців профільних комісій, в залежності від характеру об’єкту. Це питання, з урахуванням запропонованих в комісіях змін, було проголосоване.

         Наступні два майнових проекти рішень, попри їх детальне вивчення у постійних депутатських комісіях, знову викликали дискусію. Деякі обранці висловлювалися категорично проти реалізації табору в Очакові шляхом його приватизації і продажу. З іншого боку лунали цілком обгрунтовані пояснення відносно наповнення бюджету, господарсько-державницького підходу у вирішенні проблеми. Згодом, здоровий глузд переміг і позитивне рішення депутати прийняли. Аналогічно і цілісний Перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, які підлягають приватизації у 2019 році, змусив учасників засідання ламати списи. Власну позицію, відносно двох адрес, висловили депутати Вадим Олабін, Юрій Кормишкін. По завершенні палких дебатів перелік з п’яти об’єктів був ухвалений депутатським корпусом.

         Під час засідання 25 позачергової сесії Миколаївської обласної ради депутати проголосували за підтримку комунального підприємства "Миколаївська обласна друкарня" Миколаївської обласної ради та комунального підприємства "Миколаївський міжнародний аеропорт" Миколаївської обласної ради. Дехто хотів почути звіт в.о.керівника КП "Миколаївський міжнародний аеропорт". Окрема група депутатів, висловлюючись на підтримку колеги-Федора Барни, навпаки стояла на необхідності прийняття позитивного рішення.

         "Аеропорт 10 років не працював. І дякуючи нашому колезі Федору Петровичу аеропорт запрацював. І коли злетів перший рейс всі писали, нібито він буде один. Коли полетів другий-всі просто змовчали. Тому, я хочу наголосити, що на минулій сесії я пропонував обласній державній адміністрації вийти з клопотанням на сесію і все таки призначити директором аеропорту Федора Петровича Барну. І лише після того, щоб він прозвітував про використані кошти",- акцентував Юрій Кормишкін.

         "Два роки тому у цій залі були присутні робітники нашого підприємства. Вони просили врятувати аеропорт. Люди не отримували заробітні плати і просили зробити хоч що-небудь. Сьогодні у нас є працююче підприємство, є робочі місця, сьогодні вони отримують заробітну плату, сплачуються податки. ІЇм сьогодні потрібні 300-400 тисяч, ці обігові кошти. Для нас вони не є критичними. Дайте можливість нашим підприємствам стати на ноги",- висловив позицію депутат Михайло Талпа.

         В ході 25-ої позачергової сесії також ухвалено ряд Звернень депутатів Миколаївської обласної ради до верховної Ради України та Кабінету Міністрів України: щодо зміни меж (укрупнення) районів Миколаївської області, запланованих процесом децентралізації;

         Про Звернення депутатів до Кабінету Міністрів України щодо роздержавлення державних підприємств тощо.

Червень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку