54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

"РЕКОМЕНДОВАНО ПОДОВЖИТИ ДОГОВІР ОРЕНДИ МІЖ ЗОШ№1 НОВОГО БУГУ ТА ПЕДАГОГІЧНИМ КОЛЕДЖЕМ ДО 2021 РОКУ",- ДЕПУТАТИ ОБЛАСНОЇ РАДИ РОЗГЛЯНУЛИ ПРОБЛЕМУ ЧАСТКОВО ЗРУЙНОВАНОЇ ШКОЛИ

31.01.2019

Договір між Новобузькою ЗОШ №1 та Новобузьким педагогічним коледжем на розміщення учнів 1-4 класів буде пролонговано. Перешкоди на шляху забезпечення нормального навчального процесу усунуто. Про це йшлося 31-го січня під час засідання постійної комісії Миколаївської обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту.

         Нагадаємо, що у липні 2017-го сталась часткова руйнація будівлі Новобузької опорної загальноосвітньої школи №1. Технічне обстеження об`єкту здійснювала компанія "Проект Комплект Строй". Вартість робіт складала 375 тисяч гривень. Згідно з висновками експертів 70 % будівлі визнано аварійною і непридатною для навчання.

         Тимчасово учнів та колектив  ЗОШ №1 прихистили у педагогічному та аграрному коледжах Нового Бугу. Іще у жовтні 2017-го члени робочої групи з числа депутатів Миколаївської обласної ради виїжджали до районного центру. Її було створено за ініціативи депутатів Миколаївської обласної ради, обраних громадою Новобузького району, Олександра Бондаря та Миколи Лучного. Тоді члени батьківського комітету нарікали на небажання керівництва педколеджу конструктивно вирішувати проблему відсутності внутрішнього санвузла і утеплення зовнішнього. В свою чергу адміністрація педагогічного коледжу запевняла поважних гостей у тому, що проблему утеплення і створення умов для дітлашні у туалеті буде вирішено. Минуло майже півтора року, а ситуація лише погіршилася. За результатами перевірки, яка здійснювалась Держпродспоживслужбою нещодавно, виявлено серйозні недоліки: відсутності внутрішнього туалету, недостатнього освітлення класних кімнат природним світлом, мала площа і незадовільні умови у харчоблоці. Останній розрахований на 50 осіб, а обслуговує фактично 307 дітей. Переднормове навантаження призвело до виникнення плісняви. 31-го січня, за словами представників департаменту освіти і науки облдержадміністрації, терміново до Нового Бугу виїхала особисто Олена Удовиченко.

         Присутні на засіданні постійної комісії заступники директора Новобузького педагогічного коледжу Валентина Круль та Валентина Вишкова, навіть у спілкуванні з депутатами та заступниками голови обласної державної адміністрації, продовжували вперто відстоювати свою позицію – облаштувати внутрішній туалет для дітей не має змоги. Серед причин називалися відсутність нормального водопостачання і водовідведення.

         "Всі ви розумієте, яка це будівля, і якого вона року. Прибудувати туалет ми не маємо змоги. Бо на це потрібні дуже великі кошти. Ми кожного року просимо і забиваємо у кошторис, але нам їх не дають. У зв’язку із тим, що нам зробили утеплення прекрасне, перекрили нам покрівлю – теж ми задоволені і дякуємо. Зробили внутрішні ремонти. А ось до туалету черга у нас іще не дійшла. Коли представники батьківського комітету школи кажуть, що побудують за тиждень туалет, ми цього не можемо допустити. Це треба всі дозволи, правильно? Води немає. А де ми вигрібну яму зробимо? І тоді коледж підтече водою і впаде?!",- розмірковувала заступник директора педагогічного коледжу. Натомість, заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Валентин Гайдаржи пояснив, що справу необхідно було починати робити іще того ж 2017-го з проекту. Відповідна профільна організація при проектуванні враховує специфіку розташування будівлі, наявність чи відсутність водопостачання і водовідведення. Цього зроблено теж не було.

         "Треба було розпочинати з проекту звичайно. Коли такий об’єкт проектує спеціалізована організація, вона враховує все – і якого року будівля споруджена, і де повинна знаходитись система каналізування, враховуючи геологію грунту. Тобто, в будь-якому разі необхідно було розпочинати з проектування. Я не вірю, що за ці роки не можна було виготовити документацію", - акцентував заступник голови облдержадміністрації.

Всі намагання адміністрації загальноосвітнього навчального закладу знайти порозуміння з керівництвом Новобузького педагогічного коледжу залишаються безрезультатними.

         Занепокоєння населення посилюється чутками про нібито припинення договору оренди будівлі Новобузького педагогічного коледжу Новобузькою ЗОШ № 1.

         "Завідуючим відділом освіти та районною державною адміністрацією було проведено нараду директорів шкіл міста. Керівники висловили свою думку відносно ймовірного розселення. І це викликає занепокоєння. Жоден заклад не може нас прийняти. Вільних приміщень для повноцінного функціонування класу з вчителем немає. Розмови про розселення викликають лише супротив громади. Тому ми звертаємося до вас з проханням продовжити нам договір оренди терміном на два роки і одинадцять місяців", - звернулася до членів комісії та представників обласної влади заступник директора Новобузької ЗОШ №1 Світлана Бурдегіна.

         В ході комісії з’ясувалося, що й технічна можливість під’єднання педагогічного коледжу до мережі водовідведення міста теж є. За сто метрів від нього розташований колектор. Єдина умова – встановлення накопичувальних ємностей. Про це колег поінформував депутат Олександр Бондар.

         Враховуючи всі обставини, перший заступник голови облдержадміністрації, виконувач функцій та повноважень голови обласної державної адміністрації, дав доручення представникові ЗОШ № 1 готувати документи на пролонгацію договору. Від дирекції коледжу, підкреслив В’ячеслав Бонь, обласна влада чекає виключно підписання документу. В рекомендаціях постійної комісії з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту чітко визначено – вважати ситуацію, що склалася із забезпеченням функціонування Новобузької ЗОШ №1 у належному приміщенні Новобузького педагогічного коледжу такою, що вимагає негайного втручання з боку органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та Новобузького педагогічного коледжу, як балансоутримувача приміщення. Департаменту освіти і науки облдержадміністрації та керівництву педколеджу рекомендовано вжити заходи для усунення виявлених порушень з метою забезпечення нормального навчального процесу учнів Новобузької ЗОШ №1. Додатково рекомендовано подовжити договір оренди між загальноосвітнім навчальним закладом та педагогічним коледжем до 2021 року. У разі невиконання запропонованих умов, обласною радою буде розглянуто доцільність подальшого перебування на займаній посаді Олександра Скорини.

 

 

 

Вересень 2021
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку