54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

"ВИСНОВОК СТОВІДСОТКОВИЙ-НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА, ОПОРНА ШКОЛА Є АБСОЛЮТНИМ ПОЗИТИВОМ ДЛЯ ДІТЕЙ І ПЕДАГОГІВ, ДЛЯ БАТЬКІВ І ГРОМАДИ",- ВІКТОРІЯ МОСКАЛЕНКО ВІДВІДАЛА ЄЛАНЕЦЬКУ ЗОШ I-III СТ

28.01.2019

Минулої п’ятниці, 25-го січня у Єланці за участі голови Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко, голови Єланецької районної ради Василя Богданцева, депутатів Єланецької районної ради, сільських та селищних голів відбулось засідання Ради громад. Невипадково зустріч проходила на базі поки що єдиного опорного навчального закладу, адже на порядку денному стрижневим стояло питання реалізації освітньої політики в умовах реформування навчальних закладів Єланеччини.

         "Сьогодні ми поки що в єдиному опорному закладі, який має дві філії. Ми готуємося створити найближчим часом принаймі іще один опорний загальноосвітній навчальний заклад, який стане опорним – Возсіятську опорну загальноосвітню школу. Ви бачите ті зміни, які відбулися тут. Про ці зміни говоритимуть у ході підсумкової наради директори філій. Вони боялися створення опорних навчальних закладів. Проте, згодом зрозуміли, що для надання якісної освіти потрібна повноцінна, повнокомплектна школа. Малокомплектний заклад не зможе надати якісну освіту. Звичайно, має бути в селі заклад із початковою ланкою. Але паралельно має функціонувати і опорний заклад",- зазначає голова Єланецької районної ради Василь Богданцев.

         Динаміка з реформою нової української школи щодо зміни освітнього простору, щодо його осучаснення просто колосальна. За словами вчителів протягом останніх двох років в галузі освіти Єланецького району зроблено набагато більше, ніж за попередні два-три десятиліття. Красномовне тому свідчення приклад перетворень Єланецької загальноосвітньої школи 1-3 ступенів. Реконструкція будівлі розпочалась декілька років тому. Здійснена зовнішня теплосанація, замінено старі вікна на сучасні енергозберігаючі склопакети, утеплено дах. Покращенню матеріально-технічної бази сприяли депутати Верховної Ради України, Миколаївської обласної ради, представники районної та селищної влади.

         "Сьогоднішній візит до Єланецького опорного закладу говорить про те, що реформа освіти в Миколаївській області реалізується позитивно і набирає оберти. І приклад Єланецької загальноосвітньої школи-зайве тому свідчення. Він опорний не на папері, а фактично. Він опорний за своїм змістом і наповненням. Мені дуже приємно було почути схвальну оцінку реформування керівника Братолюбівської філії Любові Богданцевої. Людина, яка багато років працює у системі освіти, позитивно оцінює сучасні перетворення і необхідність подальшого реформування. Зміни відбуваються і перспективи є. Висновок стовідсотковий – нова українська школа, опорна школа-це абсолютний позитив для дітей і педагогів, для батьків і громади",- наголошує голова обласної ради Вікторія Москаленко.

На сьогоднішній день тут здобувають освіту 529 учнів. З двох філій Малоукраїнської та Братолюбівської двома автобусами здійснюється підвезення 28 вихованців-учнів 5, 9 класів. Для них спеціально розроблено розклад. З інваріантної складової запроваджено предмети: німецька мова, мистецтвознавство, хімія, біологія, інформатика. Це пов’язано із відсутністю фахових вчителів у філіях. Два роки поспіль працюють два інклюзивні класи. Одна дівчинка навчається у третьому класі, у п’ятому хлопчик. Останній навмисно переїхав із сусіднього Братського району, аби здобувати освіту тут.

         " У нас повністю в усіх кабінетах старшої школи замінено меблі. Ми маємо нові парти і стільці для дітей. І це дуже важливо. У нас нові кабінети. За рахунок коштів обласного бюджету отримали три нових кабінети: біології, географії, фізики. Район посприяв придбанню інтерактивних дошок. Всього у нас їх дев’ять. Чотири з них надійшли цьогоріч. Родзинкою нашої школи є інтерактивний комплекс, який вміщує у собі відразу п’ять складових",- поділилась з гостями та колегами директор Єланецької ЗОШ I-III ступенів, опорного навчального закладу під час оглядової екскурсії.

         На реалізацію концепції Нова українська школа з державного бюджету виділено 506517 грн. та співфінансування з районного бюджету в розмірі 52259 грн. На розвиток освіти в районі додатково виділено кошти районного бюджету в розмірі 2118046 грн., кошти селищної та сільських рад в розмірі 1136862 грн. та кошти державного та обласного бюджетів в розмірі 1918087 грн.

         " Дякую за сьогоднішню підтримку. Ми завжди чекаємо на Вас тут. У нас відбуваються зміни у переважній більшості шкіл. Десь вони почалися раніше, в окремих закладах сьогодні і тривають іще",- подякував голова районної ради Василь Богданцев Вікторії Вікторівні.

Вересень 2021
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку