54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

В РАМКАХ КОНТРОЛЮ ЗА ВИКОНАННЯМ ОБЛАСНИХ ПРОГРАМ

18.01.2019

Постійною комісією обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім'ї та молоді, спорту в рамках контролю за виконанням обласних програм та у зв'язку із завершенням строку дії Програми розвитку культури у Миколаївській області на 2017-2018 роки проаналізована стан її виконання у 2018 році.

Презентація Програми

kul33Постійною комісією неодноразово розглядався на засіданнях проект нової редакції програми та заслухано звіт про виконання заходів у 2018 році.

На виконання заходів програми у 2018 році використано 7 988,71 тис. грн.kul11

Протягом 2018 року на модернізацію та технічне переоснащення закладів культури та мистецтв:

- За рахунок коштів субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію мікропроектів місцевого розвитку здійснено: капітальні ремонти трубопроводів системи охолодження (297,774 тис. грн.) та системи тепло-постачання (176,211 тис. грн.) Обласного палацу культури; невідкладні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки відповідно до вимог законодавства в сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки академічного художнього російського драматичного театру (118,769 тис. грн.); придбано концертні костюми артистам обласної філармонії (198,500 тис. грн.).

-   За рахунок субвенції з державного бюджету обласному бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій придбано: обладнання для академічного художнього російського драматичного театру (99,975 тис. грн.), обласного краєзнавчого музею (226,500 тис. грн.), обласної універсальної наукової бібліотеки (203,940 тис. грн.); комп’ютери та оргтехніка для обласної універсальної наукової (311,060 тис. грн.).

- Здійснено поточні ремонти приміщень державної інспекції по охороні пам’яток історії та культури у Миколаївській області (1 250,0 тис. грн.), обласної універсальної наукової бібліотеки (617,02 тис. грн.), обласного краєзнавчого музею (582,92 тис. грн.), обласної бібліотеки для юнацтва (39,93 тис. грн.).

Головні здобутки у 2018 році:

-      Миколаївське державне вище музичне училище перейменовано у Миколаївський коледж музичного мистецтва.

-      У травні в рамках святкування Дня Європи в місті Миколаєві пройшла масштабна унікальна мистецька акція, яка може претендувати на рекорд України, а саме – гітарний флешмоб: 245 музикантів різного віку (від 6 до 68 років) з м. Миколаєва та Миколаївської області зіграли оду «До радості» Бетховена, яка є офіційним гімном Євросоюзу. Керував гітаристами диригент з Німеччини – професор Бременської вищої школи мистецтв Ганс Вільгельм Кауфманн.

-      В обласному краєзнавчому музеї організовано постійно діючу тематичну виставку «Миколаївці на захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України», на якій представлені світлини із зображеннями бійців АТО та експонуються  особисті речі бійців, нагороди, уламки від броні, гільзи та обереги.

-      Проведено ХІV обласне бієнале дитячої творчості пам’яті В.В.Верещагіна «Світ навколо тебе».

-      Проведення понад 35 фестивалів, конкурсів, оглядів, свят з музичного, театрального, хореографічного, вокально-хорового, фольклорного, інструментального жанрів аматорського та професійного мистецтва,

-      Вперше ХХ Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» разом з Херсонщиною приймала і Миколаївська область.

-      Проведено масштабне обласне свято аматорської творчості «Folk-toloka 2018» до Дня області, яке об’єднало понад 100 аматорських фольклорних, вокальних, інструментальних, хореографічних, театральних колективів, і понад 100 майстрів декоративно-прикладного мистецтва з 20 ОТГ, 13 районів, 4 міст.

-      Вперше на Миколаївщині проходив огляд дитячих вокальних ансамблів «Ліга Voice» та обласний конкурс хореографічного мистецтва «Перлина Прибужжя».

-      З 2018 року статус Всеукраїнського набув відкритий фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах «Золота струна».

-      Впевнено закріпились на Миколаївщині Міжнародний фестиваль повітряних зміїв Tryhutty International Kite Festival, в якому взяли участь майстри-кайтери з десяти країн (Італії, Бразилії, Німеччини, Швейцарії, Туреччини, Польщі, Нідерландів, Болгарії, Естонії) та Регіональний фестиваль театрів ляльок та студій лялькового мистецтва «Кришталева лялька» (за участю колектив з міст Маріуполя, Рівного, Черкас та сімейного театру Центру реабілітації дітей-інвалідів м. Одеса), всеукраїнські фестивалі аматорської творчості «Від Гіпаніса до Борисфена» та «Усмішки Глазового», Всеукраїнський відкритий конкурс хорових диригентів «Сонячний струм», відкритий конкурс молодих джазових виконавців «PERFORMANCE JAZZ 2018», Джазовий фестиваль «JUBILEE’2018».kul2

-      Протягом 2018 року в області відбулися 13 обласних мистецьких конкурсів та фестивалів для учнів мистецьких шкіл, в яких взяли участь близько 2 тисяч учасників. Підсумком цієї роботи став звітній Гала-концерт «Джерело юних талантів», в якому взяли участь 242 переможці зазначених конкурсів, кращих колективів та виконавців мистецьких шкіл області.

- Аматорські та професійні творчі колективи Миколаївщини брали участь та ставали переможцями у міжнародних, всеукраїнських та регіональних фестивалях та конкурсах, що проводились за межами області: 8 кубків та 56 призових місць привіз «зразковий» ансамбль сучасного танцю «Пасадена» Обласного палацу культури з відбіркових змагань «Golden lion» чемпіонату світу WADF; диплом «За кращу виставу фестивалю» отримав академічний обласний театр ляльок на Міжнародному фестивалі театрів ляльок у м. Панівежис (Литва); академічний художній російський драматичний театр взяв участь в Міжнародному театральному фестивалі «Кластер 2018» (Литва), зразковий ансамбль танцю «Юнги» виборов І місце на Міжнародному конкурсі-фестивалі фольклору, танцю та музики «Празький зорепад-2018» (Чехія), народний оркестр народних інструментів Миколаївського коледжу культури і мистецтв «Південна рапсодія» - отримав І Премію міжнародного інструментального конкурсу ім Є. Станковича; народний академічний жіночий хор ім. С. Фоміних Миколаївського коледжу культури і мистецтв виборов І місце в номінації «Однорідні хори» на VII Всеукраїнському хоровому конкурсі ім. М. Леонтовича; хорова капела «Сонячний струм» Миколаївського коледжу музичного мистецтва – Гран-прі на Міжнародному фестивалі-конкурсі української культури «Балтійські зорі» (Рига, Стокгольм); жіночий хор «Cantori nobili» - І місце у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Musical Universe».  kul1

У зв'язку із завершенням строку дії програми на двадцять четвертій позачерговій сесії обласної ради 21 грудня 2018 року рішенням № 10 затверджено Програму розвитку культури у Миколаївській області на 2019-2021 роки.

Події

ХХI позачергова сесія Миколаївської обласної ради

 

Травень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку