54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

НА ЗАСІДАННІ ПОСТІЙНОЇ КОМІСІЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ, ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН ТА СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ СЕЛА

10.01.2019

    10 січня 2019 року відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села, на якому було розглянуто питання:

    - про хід виконання заходів Цільової регіональної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення «Власний дім» на 2018-2023 роки;

     - про питання розробки генеральних планів сільських населених пунктів (проблемні питання та шляхи їх вирішення);

     - про боротьбу із незаконним зайняттям рибним промислом на території Миколаївської області у 2018 році;

    - про використання земельних ділянок під об’єктами водного фонду та земельних ділянок, які використовуються для розробки корисних копалин (наявність дозвільних документів на використання, сплата податків);

     - та інші питання.

     Під час розгляду питання про хід виконання заходів Цільової регіональної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення «Власний дім» на 2018-2023 роки депутати відмітили, що кошти, виділені з обласного бюджету у 2018 році відповідно до заходів Програми в сумі 5100,0 тис. грн., використані в повному обсязі, кредити отримали 29 родин. Зі спеціального фонду державного бюджету використано 483,0 тис. грн., кредити отримали 3 родини. Всього за 2018 рік довгострокові кредити отримали 32 родини на загальну суму 5583,0 тис. грн. Враховуючи те, що за наданими райдержадміністраціями списками сільських мешканців, які потребують поліпшення житлових умов, потреба у фінансуванні заходів Програми за рахунок коштів обласного бюджету на 2019 рік складає 10150,0 тис. грн., депутати обласної ради запропонували облдержадміністрації, спеціалізованій кредитно-фінансовій господарській організації «Миколаївський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» підготувати та внести на розгляд сесії обласної ради проект рішення про внесення змін до Програми, передбачивши на 2019 рік фінансування її заходів з обласного бюджету в сумі 10150,0 тис. грн.

     Постійна комісія розглянула питання розробки генеральних планів сільських населених пунктів та звернула увагу на те, що оновленою містобудівною документацією на місцевому рівні забезпечено лише 28 населених пунктів, що становить 3% від загальної кількості населених пунктів області. За результатами надані відповідні рекомендації.

     Під час розгляду питання про боротьбу із незаконним зайняттям рибним промислом на території Миколаївської області у 2018 році депутати відмітили, що протягом 2018 року Миколаївським рибоохоронним патрулем було викрито 2128 порушень у сфері охорони водних біоресурсів (що на 573 виявлених порушення більше ніж у 2017 році), з яких 1080 (50%) – грубі порушення правил рибальства із застосуванням заборонених знарядь лову, нараховано більше 2,0 млн грн. збитків, завданих рибному господарству. Депутати запропонували управлінню Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області: розробити та запровадити сучасні ефективні заходи протидії незаконному зайняттю рибним промислом; спільно з органами місцевого самоврядування розробити комплекс заходів в частині відшкодування збитків, завданих рибному господарству, оперативного інформування відносно обстановки на водоймах та про випадки браконьєрства; включити членів постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села до складу комісії з розподілу знарядь лову на 2019 рік; та сільським, селищним головам, головам об’єднаних територіальних громад, міським головам: посилити контроль за організацією місць торгівлі в частині недопущення незаконного продажу водних біоресурсів, у тому числі шляхом затвердження відповідних правил торгівлі.

    Під час розгляду питання використання земельних ділянок під об’єктами водного фонду та земельних ділянок, які використовуються для розробки корисних копалин (наявність дозвільних документів на використання, сплата податків) депутати звернули увагу, що по області мають місце факти, коли строк дії відповідних дозволів завершився і не продовжено, а суб’єкти господарювання продовжують безконтрольно працювати, при цьому не сплачуються податки.

    Також депутати розглянули питання стан та перспективи розвитку галузей АПК області, у тому числі по основних галузях – рослинництву та тваринництву; про використання коштів, які надходять до бюджетів місцевих рад у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва; використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення бюджетними установами (закладами охорони здоров’я, загальноосвітніми та дошкільними навчальними закладами) та інвентаризації полезахисних лісових смуг.

Червень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку