54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

"ПОПРИ ВИКЛИКИ ЧАСУ МИ ПРОДОВЖУВАЛИ ПРАЦЮВАТИ",- ГОЛОВНИМ НАДБАННЯМ 2018 ВІКТОРІЯ МОСКАЛЕНКО ВВАЖАЄ СТАБІЛЬНІСТЬ.

27.12.2018

21 – го грудня поточного року Миколаївська область отримала бюджет. Більшістю голосів його було ухвалено на засіданні 24-ої позачергової сесії Миколаївської обласної ради сьомого скликання. В цілому голова обласної ради схильна оцінювати головний фінансовий документ регіону як реалістичний. В процесі його формування розробниками були враховані побажання та рекомендації депутатського корпусу. Про це в інтерв’ю програмі "Добрий вечір" 35 телевізійного каналу зазначила Вікторія Москаленко.

         " Згідно з цим документом в Миколаївській області фінансуватимуться 160 обласних закладів і установ, 18 лікарень обласного підпорядкування. Природно, що є певна кількість людей невдоволених запропонованими показниками. А є ті, хто над цим документом працювали. Спеціалісти – фінансисти об’єктивно доказують – документ дієвий. І ми, як депутати обласної ради його затвердили. Інакше й бути не могло. Це наша робота. Враховано наші побажання і рекомендації. Зокрема, йдеться про пропозиції членів постійної комісії облради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму. Незначні правки зробили члени постійної депутатської комісії з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій. Якщо говорити в цілому, то ми проголосували за документ у редакції, запропонованою Миколаївською обласною державною адміністрацією. Під час пленарної частини про це ніхто не говорив. Тож, я хочу зараз на цьому акцентувати увагу. Майже 10 пропозицій депутатів враховано. Передусім вони стосувались галузі охорони здоров’я",- підкреслила Вікторія Вікторівна.

         Голова обласної ради зазначила – протягом року активно працювали депутати постійної комісії з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму. Тричі на базі Миколаївського обласного онкологічного диспансеру відбувались виїзні засідання. Декілька разів депутати на чолі із Вікторією Москаленко відвідували Миколаївську обласну клінічну лікарню, Миколаївську обласну дитячу лікарню. Така форма роботи, переконана голова обласної ради, приносить позитивні результати. Адже, учасники виїзних засідань мають змогу на власні очі пересвідчитися у наявності тих, чи інших проблем, необхідності придбання дороговартісного обладнання. Згодом їх пропозиції були враховані про формуванні бюджету 2019 року.

         " Сьогодні нам усім хотілося б отримати якомога більше коштів на медицину Миколаївщини. Але те, на чому ми наполягали, за що боролася Миколаївська обласна рада – ми домоглися. Це і ремонт радіологічного відділення Миколаївського обласного онкологічного диспансеру. Передбачено вісім мільйонів на співфінансування. Буде вирішено питання придбання обладнання і реконструкції приміщення. Це буде зроблено за кошти Державного Фонду Регіонального Розвитку. Проект подається. Також ми зверталися до Миколаївської міської ради по допомогу у вирішенні нагального для обласного центру питання. Намагалися налагодити співпрацю. І вважаю, що нам це вдалося. У виїзному засіданні у Миколаївському обласному онкологічному диспансері взяв участь депутат міської ради Сергій Мотуз. І за це я йому вдячна",- зазначила голова обласної ради.

         Розгляду бюджетних питань передувало обговорення цілого ряду проектів рішень Про продовження строку дії Програм, їх затвердження, внесення змін до обласних Комплексних програм. Рішенням 24 позачергової сесії продовжено строк дії Програми соціально-економічного і соціального розвитку Миколаївської області на 2015- 2017 роки "Миколаївщина -2017" на період до 2019 року включно; затверджено Програму розвитку малого та середнього підприємництва у Миколаївській області на 2019-2020 роки; аналогічно затверджено Програму розвитку культури у Миколаївській області на 2019 – 2021 роки і обласну Цільову національно-культурну програму "Збереження та розвитку етнічної, культурної та мовної самобутності національних меншин у Миколаївській області" на 2019-2021 роки. ; в ході сесії затверджено Програму розвитку фізичної культури і спорту в Миколаївській області на 2019- 2022 роки. Внесено зміни до Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" до 2020 року; затверджено Програму оздоровлення та відпочинку дітей Миколаївської області на 2019 2023 роки; внесено зміни до Програми розвитку освіти Миколаївської області на 2017-2021 роки; внесено зміни і доповнення до обласної Програми часткового відшкодування кредитів на реалізацію енергозберігаючих заходів у житловому фонді на 2016- 2020 роки; внесено зміни і доповнення до Комплексної програми захисту прав дітей Миколаївської області "Дитинство" на 2018 2020 роки; внесено зміни і доповнення до Комплексної програми охорони довкілля Миколаївської області на 2018 2020 роки; продовжено строк дії на період до 2019 року включно обласної Цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки; внесено зміни до обласної Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року, строк дії якої продовжено до 2019 року включно; внесено зміни і доповнення до обласної Програми запобігання та лікування серцево – судинних та судинно-мозкових захворювань на 2018 -2020 роки.

         " У нас відбулась зустріч з Борисом Тодуровим. Він був дуже здивований тим, як наші миколаївські спеціалісти творять справжні дива на застарілому обладнанні. Тому один із важливих аспектів бюджету наступного року – придбання ангеографу. Сучасне устаткування дозволить миколаївським медикам значно пришвидшити і покращити процес лікування пацієнтів. Також це комп’ютерний томограф. На його закупівлю теж передбачено кошти при умові співфінансування з районів області",- наголосила Вікторія Москаленко

         Звичайно у своєму підсумковому річному інтерв’ю голова Миколаївської обласної ради не могла не торкнутися болючого питання реконструкції автошляхів і фінансування робіт

         "Сьогодні достатньо коштів дорожнього фонду, який буде надходити у розмірі 300 мільйонів гривень з Укравтодору на дороги обласного значення. За аналогічною формулою ми працювали протягом 2018 року. Кошти передаються зверху до низу. З Укравтодору до управління інфраструктури Миколаївської обласної державної адміністрації. У розподілі цієї субвенції активну участь брали депутати Миколаївської обласної ради. Консолідованим рішенням депутатського корпусу, виконавчої гілки влади і міських голів кошти було спрямовано на забезпечення проїжджаємості.

         План на рік наступний вже є. Я направила листи – звернення на адресу міських, селищних та сільських голів, керівників Об’єднаних територіальних громад з проханням готувати пропозиції. Після чого ми обов’язково зберемо засідання постійної депутатської комісії з питань промислової політики та підприємництва, енергетики та енергозбереження, транспорту та розвитку інфраструктури. Тоді і будемо визначатися із пріоритетністю напрямків. Головне, забезпечити безпечний проїзд до опорних закладів, закладів охорони здоров’я",- акцентувала Вікторія Вікторівна.

         Аналіз сучасної ситуації по галузі освіти показав наявність гострої необхідності оновлення рухомого складу автотранспорту, задіяного у перевезеннях учнів та вчителів. Обласним бюджетом 2019 передбачено 25 мільйонів гривень на придбання шкільних автобусів. Співфінансуватиметься процес із територіальних громад та районів.

         "Ця проблема існує дуже давно. Коли у 2016 році розпочалася каденція нашого депутатського корпусу, ми для себе цей напрям визначили пріоритетним. Згодом вже вручали першу партію з більш як 20 автобусів. Представники районів дуже позитивно сприйняли цей крок депутатського корпусу",- нагадала голова обласної ради.

         За словами Вікторії Москаленко в області зберігається тенденція подальшого створення опорних навчальних закладів

         "Зміни в освіті пішли від Центральної влади на місця. Ідея створення опорних шкіл приживається. Під час зустрічей з жителями населених пунктів, скептично налаштованими вчителями і директорами я даю зрозуміти - дослухатись треба до потреб підростаючого покоління і дбати про нього. Якою б гарною людиною та фахівцем не був вчитель, але якісні знання абсолютно з усіх предметів він дати своїм вихованцям не зможе. І за відсутності належної матеріально-технічної бази у тому числі. Ми будемо продовжувати працювати з батьками. І кожному вчителю дамо зрозуміти – ми не будемо зберігати школи заради приміщення. Малокомплектні школи повинні реорганізовуватись. Не можуть діти здобувати якісну освіту у класах, де налічується дві, три дитини. Я за функціонування повнокомплектних шкіл і подальше впровадження освітньої реформи на території Миколаївської області. До речі, я отримую багато листів. Як правило перешкоджають реформуванню саме керівники малокомплектних установ, які не хочуть реформуватися до рівня філій опорного закладу. Тим часом батьки і діти зрозуміли, що при умові наявності безпечного дорожнього сполучення краще навчатися в опорній школі. Де є новітня матеріально- технічна база, відремонтоване приміщення і внутрішні туалети ",- зазначила голова обласної ради.

         Головним же досягненням року, який вже за декілька днів стане історією, Вікторія Москаленко називає стабільність. Попри військовий стан і коливання політичних хвиль, депутатський корпус Миколаївської обласної ради під керівництвом Вікторії Москаленко продовжував працювати – депутати збиралися на чергові та позачергові сесії, ухвалювали рішення на благо громади Миколаївської області.

Березень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку