54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

НА 24-ІЙ ПОЗАЧЕРГОВІЙ СЕСІЇ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

21.12.2018

21 грудня відбулось засідання 24-ої позачергової сесії Миколаївської обласної ради сьомого скликання. До початку пленарної частини голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко привітала з днем народження депутата Андрія Миколайовича Закусілова. Розпорядженням Голови Верховної Ради України за вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики зайнятості в Україні, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм Грамотою Верховної Ради України нагороджено Любов Григорівну Міняйлову начальника відділу статистики і прогнозування Миколаївського обласного центру зайнятості. Нагороду вручила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко. Розпорядженням голови Миколаївської обласної ради за значний особистий внесок у розвиток будівельної галузі Миколаївщини, високу професійну майстерність, активну життєву позицію відзнакою Миколаївської обласної ради "За заслуги перед Миколаївщиною" 2 ступеню нагороджено Володимира Гуллера заслуженого будівельника України., колишнього заступника Миколаївського міського голови. Розпорядженням голови Миколаївської обласної ради за вагомий особистий внесок у розбудову місцевого самоврядування, плідну депутатську діяльність, спрямовану на вирішення соціально-економічних питань територіальної громади, багаторічну сумлінну працю та активну життєву позицію подяку Миколаївської обласної ради оголошено депутату Миколаївської обласної ради Іллі Борисовичу Рєзнікову.

         До порядку денного 24 позачергової сесії Миколаївської обласної ради сьомого скликання було включено 43 питання. Основні з них стосувалися внесення змін до обласного бюджету Миколаївської області на 2018 рік та ухвалення обласного бюджету на наступний 2019 рік.

         Попередньо депутатським корпусом ухвалено ряд кадрових питань. На посаду начальника Миколаївського обласного клінічного госпіталю ветеранів війни призначено Володимира Поточняка, Світлану Федорову на посаду головного лікаря Миколаївської обласної інфекційної лікарні. Віталій Алєксєєв обійняв посаду директора Миколаївської обласної бази спеціального медичного постачання. Віра Геннадіївна Бєлякова очолила Миколаївський обласний центр медико – соціальної експертизи.

         Розгляду бюджетних питань передувало обговорення цілого ряду проектів рішень Про продовження строку дії Програм, їх затвердження, внесення змін до обласних Комплексних програм. Рішенням 24 позачергової сесії продовжено строк дії Програми соціально-економічного і соціального розвитку Миколаївської області на 2015- 2017 роки "Миколаївщина -2017" на період до 2019 року включно; затверджено Програму розвитку малого та середнього підприємництва у Миколаївській області на 2019-2020 роки; аналогічно затверджено Програму розвитку культури у Миколаївській області на 2019 – 2021 роки і обласну Цільову національно-культурну програму "Збереження та розвитку етнічної, культурної та мовної самобутності національних меншин у Миколаївській області" на 2019-2021 роки. ; в ході сесії затверджено Програму розвитку фізичної культури і спорту в Миколаївській області на 2019- 2022 роки. Внесено зміни до Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" до 2020 року; затверджено Програму оздоровлення та відпочинку дітей Миколаївської області на 2019 2023 роки; внесено зміни до Програми розвитку освіти Миколаївської області на 2017-2021 роки; внесено зміни і доповнення до обласної Програми часткового відшкодування кредитів на реалізацію енергозберігаючих заходів у житловому фонді на 2016- 2020 роки; внесено зміни і доповнення до Комплексної програми захисту прав дітей Миколаївської області "Дитинство" на 2018 2020 роки; внесено зміни і доповнення до Комплексної програми охорони довкілля Миколаївської області на 2018 2020 роки; продовжено строк дії на період до 2019 року включно обласної Цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки; внесено зміни до обласної Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року, строк дії якої продовжено до 2019 року включно; внесено зміни і доповнення до обласної Програми запобігання та лікування серцево – судинних та судинно-мозкових захворювань на 2018 -2020 роки.

         Депутати обласної ради ухвалили запропонований Миколаївською облдержадміністрацією бюджет області на 2019-й рік.За відповідне рішення під час пленарного засідання сесії Миколаївської обласної ради проголосували 39 депутатів із 43.

Відзначимо, що дохідна частина обласного бюджету на 2019-й рік прогнозується у розмірі  6 млрд 136 млн грн.

Що стосується дохідної частини загального фонду, то вона складається із:

- надходжень податків і зборів у сумі  995 млн грн (+ 86 млн грн від затверджених на 2018 рік показників, або 9,5 %; + 95 млн грн);

- міжбюджетних трансфертів з державного бюджету на суму 4,7 млрд грн, питома вага  у загальному фонді близько 82,4 %.

Видаткова частина обласного бюджету на 2019-й рік прогнозується у сумі 6 млрд 129 млн грн.

Що стосується видаткової частини загального фонду обласного бюджету на 2019-й рік -  5,6 млрд грн, то вона складається із:

- видатків на утримання установ і закладів, що фінансуватимуться з обласного бюджету, у сумі 2,2 млрд грн, (+ 37,8 млн грн або 1,8 %) питома вага в загальному обсязі видатків загального фонду складатиме 39,1 %;

- міжбюджетних трансфертів з державного бюджету місцевим бюджетам  - 3,2 млрд грн, питома вага в загальному обсязі видатків загального фонду складатиме 58,3 %.

- субвенцій з обласного бюджету місцевим бюджетам у сумі 145,7 млн грн.

Зокрема, на:

- соціальний захист і соціальне забезпечення –   22,4 млн грн;

- розвиток спортивної інфраструктури (нерозподілені видатки) - 50 млн грн;

- розвиток освітньої галузі – 10,4 млн грн;

- соціально-економічний розвиток області – 61 млн грн;

- співфінансування впровадження проектів-переможців обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2018 року відповідно до  Програми розвитку місцевого самоврядування у  Миколаївській області  (нерозподілені видатки) -  2 млн грн.

Крім того, видатки бюджету розвитку складуть 87,3 млн грн.

Що стосується соціально-культурної сфери, то у 2019 році з обласного бюджету буде фінансуватись 136 установ та закладів зі штатною чисельністю більше 17,5  тис. од:

- На освіту ресурс складе  (без власних надходжень бюджетних установ) 892 млн грн, із них видатки бюджету розвитку 25,4 млн грн.

- На охорону здоров’я – 911 млн грн, із них видатки бюджету  розвитку 25,3 млн грн.

- На соціальний захист та соціальне забезпечення – 166,3 млн грн.

- На культуру і мистецтво  -  121,6 млн грн, із них видатки бюджету розвитку 962 тис.грн.

- На фізичну культуру і спорт 52,7 млн грн, з них видатки розвитку 1,8 млн грн.

Фінансовий ресурс обласного бюджету враховує забезпечення видатками головних розпорядників коштів обласного бюджету:

- на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів у сумі 1,5 млрд грн (приріст + 147,9 млн грн. або + 10,7 %);

- проведення розрахунків бюджетними установами за спожиті енергоносії у сумі 162,3 млн грн (+18 млн грн або +12,5 %);

- придбання медикаментів – 120,7 млн грн;

- продуктів харчування – 138,6 млн грн (+ 6,4 млн грн, або +4,9 %);

- здійснення інших соціальних виплат бюджетних установ (стипендій, пільгових пенсій) – 85,7 млн грн (+14,5 млн грн, або  + 20,3 %).

Крім того, видатки на дорожнє господарство складуть 370,2 млн грн  за рахунок субвенції з держбюджету.

Видатки на придбання житла пільгової категорії громадян – 10  млн грн.

Відзначимо також, що з метою покращення забезпечення якісною освітою дітей шкільного віку та створення належних умов підвезення учнів до закладів освіти в обласному бюджеті враховано 25 млн грн для придбання 25  шкільних автобусів на умовах співфінансування з місцевих бюджетів  (50 відсотків – за рахунок коштів обласного бюджету, 50 відсотків – за рахунок коштів місцевих бюджетів).

Для забезпечення освітніми послугами дітей з особливими освітніми потребами у закладах освіти області та придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку, обладнання, дидактичного матеріалу, особливих наочних посібників для обласного ресурсного центру інклюзивної освіти, інклюзивно-ресурсних центрів (нерозподілені видатки) –  10 млн грн гривень.

Для забезпечення доступом до використання підручників, навчально-методичних посібників в електронному вигляді учням загальноосвітніх навчальних закладів Миколаївської області – 11 млн грн.

На покращення матеріально-технічної бази установ охорони здоров'я заплановано капітальні видатки у загальній сумі  більше 25 млн грн: на придбання медичного обладнання – понад 15 млн грн та автомобілів швидкої медичної допомоги для Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – 10 млн гривень.

Також планується 1,8 млн грн направити на придбання катеру для забезпечення спортивних змагань з вітрильного спорту.

Загалом на фінансування обласних програм передбачено ресурс у розмірі 314,7 млн грн (із них по загальному фонду  понад 229 млн грн, по спеціальному – 85,6 млн грн.

         " Вже три роки поспіль ми приймаємо бюджет у двадцятих числах грудня. Жодних порушень бюджетного кодексу з нашої сторони немає. Він мав бути прийнятий до кінця року, а саме до 25 грудня, тому була скликана сесія. Всі помітили, що в ході сесії прийнято, продовжено дію багатьох програм, які опрацьовувалися спеціалістами профільних управлінь. А ухвалювати бюджет без голосування за ці програми неможливо.

         Інформація про скликання сесії завчасно була опублікована. Ми всіх запрошували на спільні засідання комісій. вони тривали від вівторка. Тому ознайомитися з документами була абсолютна можливість в усіх бажаючих.

         Ми отримали дієвий документ. Він насичений позитивними моментами. Бюджет спрямований на підтримку медицини, спорту і освіти. Це головні аспекти, які влаштовують мене, як голову обласної ради і підтримані представниками депутатського корпусу. Бюджет ухвалено більшістю голосів.

Протягом року порушувалось питання необхідності придбання шкільних автобусів. Сьогодні ми підтримали виділення 25 мільйонів з обласного бюджету і співфінансування з районних бюджетів, міст обласного значення та ОТГ. На моє глибоке переконання це дієвий захід, спрямований на підтримку освітян, забезпечення безпеки перевезень учнів та учителів.

         Близько 900 мільйонів спрямовано на утримання наших обласних закладів. У випадку неприйняття бюджету театри, бібліотеки, вісімнадцять лікарень обласного підпорядкування, спортивні установи залишалися б без фінансування.

         В рамках обласного бюджету підтримано розповсюдження мережі спортивних майданчиків. Підтримка спорту – запорука здорового майбутнього покоління.

         Що стосується медицини, то виділено кошти на придбання ангеографу. Це те обладнання, яке вкрай потрібне нашій обласній лікарні. Враховано рекомендації нашої профільної комісії з питань охорони здоров’я. Тричі ми виїжджали до обласного онкодиспансеру. В бюджеті враховано кошти на придбання обладнання, препарати хіміотерапії. Загалом вважаю бюджет позитивним – медицина, освіта, спорт, культура – це ті основні галузі, які підтримані бюджетом наступного року",- резюмувала по закінченні сесії голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.

Червень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку