54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net
Біжуча стрічка

* Шановні мешканці міста Миколаєва та Миколаївської області! Запрошуємо вас на покладання квітів до пам’ятника В.О.Лягіну з нагоди відзначення Дня партизанської слави в Миколаївській області, яке відбудеться 20 вересня 2019 року о 08.30. Збір учасників о 08.00

ВЕЧІР ПАМ`ЯТІ ЮРІЯ ОЛЕГОВИЧА СКИБИ У БІБЛІОТЕЦІ ІМ.М.КРОПИВНИЦЬКОГО

14.12.2018

13 грудня у бібліотеці ім.Марка Кропивницького зустрілись працівники засобів масової інформації, місцеві театрали і художники, колектив Миколаївської обласної державної телерадіокомпанії. Друзі і колеги згадували близьку для кожного присутнього людину – Юрія Олеговича Скибу. Цього дня йому виповнилося б 70 років.

         Серед миколаївських телевізійників Юрій Скиба вирізнявся особливо-фантастичним інтелектом і майстерністю. Репортажі майстра телевізійної журналістики Юрія Скиби відзначали на самому високому державному рівні. Він постійно перебував у творчому пошуку, на ходу імпровізував. Водночас, обережно ставився до кожного слова і цьому навчав нас – молодих, іще недосвідчених репортерів – інформаційників. Не одне покоління студійців пишалося, пишається і завжди пишатиметься особистим знайомством із Юрієм Олеговичем. І хоча він не був викладачем у прямому розумінні цього слова, він навчив тонкощам професії багатьох.

         Невід’ємною часткою життя Юрія Олеговича була поезія. Він і сам писав. Блискучі, проникливі і миттєві чотиривірші свого друга і колеги цього вечора читав заслужений журналіст України Олександр Топчій.

         Сьогодні я пригадую те, чим мене особисто вразив Юрій Олегович, коли я тільки переступив поріг нашої студії. Він володів феноменальною пам’яттю. На подвір’ї, в апаратно-студійному блоці, в редакції він нам декламував вірші. І це у нього виходило настільки майстерно, що як мені здавалося, йому могли б позаздрити навіть актори. Поезія лягала в основу фільмів, у створенні яких Юрій Скиба брав безпосередню участь. Час бере своє. Телевізійні плівки не зберігаються. Але дещо вдалося оцифрувати. Цього вечора гості пам’ятного заходу переглянули уривок зі стрічки " От жажды умираю над ручьем" – автор Еміль Январьов, цикл " Поле зору". Звичайно під час перегляду сльози застеляли очі. Сумно й гірко дивитися фільми, в яких твій вчитель, наставник - живий, бадьорий та енергійний. Така вже історія….

         Талановитий автор і режисер Юрій Скиба мав відмінний смак. Тонко відчував перспективність того чи іншого проекту або передачі, чи матиме програма свого глядача. Режисер Віктор Завізіон пригадав, як вони разом з Юрієм Скибою працювали над створенням фільму "Боже поле Андрія Антонюка". Тим часом у моїй свідомості теж спливали уривками спогади. Два справжніх велетні миколаївського телебачення влаштовували цілісінькі баталії, "мозкові штурми", обговорення і дебати, сперечалися і знаходили спільні точки дотику. А ми боялися навіть заходити туди. Від дверей сипали громовиці.

         Це було під час роботи. А взагалі Юрій Олегович Скиба був людиною широкої душі. Він швидко знаходив спільну мову і дружив з усіма: спортсменами, керівниками сільгосппідприємств, творчою інтелігенцією, робочими, вчителями і вихователями. Він скрізь був "своїм".

         " Если можешь не писать – не пиши", " Не отказывай себе в чувствах, которые идут от души", "Нельзя отказывать коллегам",- ці слова належать Юрію Скибі. Принаймі ми - молоді репортери, підростаюча зміна миколаївського телебачення для себе їх відкривали у його виконанні. Заслужений журналіст України, автор і ведуча пам’ятного вечора Інга Хоржевська поділилася спогадами про зйомки кліпу на пісню композитора Євгена Долгова. Тоді вкрай потрібні були люди. І Юрій Олегович з легкістю погодився допомогти друзям.

         Як це не дивно, але факт. Протягом всієї професійної діяльності Юрій Скиба не був відзначений офіційними званнями, навіть не мав громадського визнання у вигляді "Городянина року". Втім, за життя він мав набагато більше. Я переконаний, що найвища оцінка роботи журналіста – телевізійника, коли тебе взнають на вулицях, навіть коли ти відійшов від телевізійної творчості. Саме так сталося і з Юрієм Олеговичем. Певний проміжок часу він працював представником Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення. А люди продовжували взнавати на вулицях, підходити і розпитувати про зйомки програм і фільмів.

         Пам’ять про нашого вчителя, майстра і генія, велетня миколаївського телебачення жива й досі. І красномовне тому свідчення наша зустріч у бібліотеці ім. Марка Кропивницького.

        

Оголошення Читати всі
2019-08-16
ЖІНКА В ПОЛІТИЦІ — ЗМІНИ В КРАЇНІ!

Фонд громади міста Херсон «Захист» оголошує конкурс на навчання жінок, які мають намір балотуватися до органів місцевого самоврядування на наступних місцевих виборах.

 

 

Детальніше
Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Вересень 2019
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1
2 3 4
5 6
7
8 9 10 11 12 13
14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
Пряма трансляція
XXVІII позачергової сесії Миколаївської обласної ради
підписатись на розсилку