54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

НАРАДА З ЕКОЛОГІЧНИХ ПИТАНЬ НОВООДЕЩИНИ

26.10.2018

25-го жовтня в обласній державній адміністрації за участі голови Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко та заступника голови облдержадміністрації Валентина Гайдаржи відбулась нарада з питань екологічної ситуації у Новоодеському районі і в місті Нова Одеса. Бити на сполох через порушення екологічного та природоохоронного законодавства безпосередньо у райцентрі та в цілому по району депутати Миколаївської обласної ради почали іще влітку поточного року. Зокрема виникали питання щодо недобудованих очисних споруд та експлуатації сьогоднішньої станції, місця скиду до міської каналізації стічних вод ТОВ «Миколаїврибпром» та стічних вод молокопереробного заводу тощо.

         На місце виїжджала профільна депутатська комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів. Згодом, відреагувавши на озвучені факти, відбулось виїзне засідання обласної робочої групи. В результаті і представники депутатського корпусу Миколаївської обласної ради і члени обласної робочої групи підтвердили наявність екологічних проблем. Вони стали наслідком недотримання суб’єктами господарювання вимог і норм екологічного та природоохоронного законодавства:

        

-         незадовільний стан очисних споруд , каналізації м. Нова Одеса (а саме – їх повна відсутність, очисні споруди є тільки на папері. Все, що в них потрапляє, тече без очищення в р.Південний Буг близько 10 років);

-         мають місце несанкціоновані сміттєзвалища на території міста ( біля Новоодеської ЦРЛ та учбового закладу Новоодеської гуманітарної гімназії);

-         не відповідає екологічним та природоохоронним вимогам діяльність ТОВ "Молочна компанія "Дружба"", а саме відсутні очисні споруди, в наслідок чого промислові стоки потрапляють до р. Південний Буг. В літній період так званні поля фільтрації підприємства, які займають плавні близько 8 га площі своїми зловонними випарами практично паралізують життя мешканців міста. Поблизу цього підприємства розташований дитячий садочок «Орлятко», діти якого не мають можливості дихати чистим повітрям, з іншої сторони від дитячого закладу знаходиться товариство «Миколаїврибпром», яке в свою чергу також своїми відходами та неприємним запахом забруднює центр міста.

-         в Новоодеському районі, в територіальних межах Новоодеської міської ради (близько 5 км від міста), знаходяться не здані в експлуатацію очисні споруди, які будувались наприкінці 80-их, початку 90-их та знаходяться в підпорядкуванні Новоодеської РДА. Новоодеський маслосирзавод вивозить відходи (сироватку та ін.) виливаючи їх в балку та не завершені після будівництва ємності у дуже великих обсягах.

         " Ті стічні води, які сьогодні скидає дане підприємство, вони не очищені згідно з діючими нормативами. На скільки мені відомо там існує лише механічне очищення, яке залишає бажати кращого. А біологічного очищення фактично взагалі немає",- акцентував заступник голови облдержадміністрації Валентин Гайдаржи.

         " Якщо немає очисних споруд і підприємство, яке здійснює викиди – це мінімум призупинення роботи підприємства. Локальні очисні споруди повинні бути на території підприємства харчової промисловості. Моя думка така – ми маємо на цьому зробити акцент",- зазначила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.

         І хоча з промисловими скидами молочного виробництва і сьогодні все складно, все ж з серпня ситуація дещо змінилася. Відповідними структурами та організаціями реалізовано частину протокольних доручень, наданих влітку.

Доступ до недобудованих очисних споруд транспорту Новоодеського маслосирзаводу заблоковано. Також здіснено аналіз стоків, які надходять на КП «Прибузьке» від ТОВ «Фуд Девелопмент» і ТОВ «Миколаїврибпром», а також води, яка потрапляє від КП «Прибузьке» в міські каналізаційні очисні споруди.

Розроблено проект реконструкції діючих очисних споруд. Водночас, і у голови облради, і у заступника голови облдержадміністрації виникали питання до документації.

         У підсумку надано доручення передати проектну документацію спеціалістам, прорахувати можливість зміни меж санітарної зони, ймовірні наслідки призупинення дії виробництва або відключення їх від міської каналізаційної мережі.

         Свої пропозиції надали і члени постійної комісії з питань екології та члени робочої групи:

         Враховуючи вище наведенні факти грубого порушення екологічного та природоохоронного стану міста і районну, які набрали гучного розголосу по центральних телеканалах на всю державу та погрози місцевої громади щодо перекриття міжміської траси та інших протесних акцій робоча група вбачає за необхідне термінове вжиття таких заходів:

 

1)      Підготувати проект рішення та винести питання щодо екологічної ситуації, яка склалася у м. Нова Одеса та Новоодеському районні Миколаївської області на чергову сесію Миколаївської обласної ради.

2)      Звернутися до відповідних правоохоронних органів з метою встановлення винних посадових осіб, які причетні до грубого порушення екологічного та природоохоронного стану міста і районну та притягнення їх до відповідальності.

3)      Звернутися до відповідних правоохоронних органів з метою встановлення осіб які причетні до дій направлених на перешкоджання роботі депутатів (перекриття дороги до очисних споруд).

4)      Робочою групою встановлено факт роботи станції повної біологічної очистки (СПБО) не за призначенням, а саме пропуск через неї промислових відходів молокозаводу та товариства «Миколаїврибпром», недотримання технологічного циклу очистки, який включає в себе поля фільтрації . Враховуючи ці факти звернути до відповідних правоохоронних органів з метою притягнення до відповідальності Новоодеського міського голову Полякова.О.П. та інших причетних посадових осіб.

5)      Комісія вбачає за необхідне притягнути до відповідальності всіх посадових осіб причетних до невиконання рішення №7 Новоодеської районної ради від 27 червня 2013 року (додається) та вимагає закриття маслозаводу та «Миколаїврибпрому» до того часу, поки не буде виконане дане рішення. Матеріали направити в правоохоронні органи.

6)      Робою групою встановленні факти нецільового використання бюджетних коштів Новоодеським міським головою Поляковим О.П, а саме безпідставне виготовлення проектно-кошторисних документів, які не проходять відповідних експертиз. Заяву по вищевикладеному направити в правоохоронні органи.

7)      Передати до правоохоронних органів матеріали для притягнення до відповідальності посадових осіб Новоодеської РДА та міськради за надання дозволів на нецільове використання ставків для риборозведення.

8)      Рекомендувати Новоодеській міській раді виконати рішення від 27 червня 2013 року №7.

9)      Враховуючи висновки лабораторних досліджень Південно-Бузького басейнового управління водних ресурсів є всі підстави для відключення – від’єднання (припинення договору) скиду промислових відходів в міську каналізаційну систему Новоодеського маслосирзаводу, а також ТОВ «Миколаїврибпром».

 

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку