54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

У МИКОЛАЄВІ ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ КОЛЕГІЇ З ПИТАНЬ ОСВІТИ

31.01.2018

Виконуючий обов'язки директора департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації Олена Удовиченко виступила з доповіддю, в якій розповіла про стан та перспективи розвитку освіти в області, зазначила головні досягнення у цій галузі за минулий рік, а також розповіла про існуючі на сьогоднішній день проблеми. Так, за минулий рік були відкриті нові дошкільні навчальні заклади та навчально-виховні комплекси, реконструйовані дитячі садки. Проте головною проблемою залишається перевантаження  закладів дошкільної освіти у районних центрах та містах обласного значення (Миколаїв, Южноукраїнськ, Первомайськ, Очаків та інші). У галузі середньої освіти створюються опорні школи, реалізується проект "Новий освітній простір", мета якого полягає у реконструкції будівель шкіл із запровадженням енергоефективних заходів та нових дизайнерських рішень, придбанні сучасного технічного обладнання, проведенні швидкісного Інтернету. Також запроваджується державна концепція реформування середньої освіти "Нова українська школа", передбачена до 2029 року, здійснюються заходи у напрямку інклюзивної освіти.

Перший заступник голови обласної ради Іван Кухта відзначив, що одним з головних аспектів позитивного результату в освітній галузі залишається вирішення проблеми доріг:

"Реалізація концепції опорних шкіл передбачає безперешкодне сполучення сіл з населеним пунктом, в якому така школа знаходиться. Це також стосується і дошкільних навчальних закладів. Тобто, наше завдання – забезпечити можливість перевезення дітей до школи чи ДНЗ та зі школи додому. А це можливо лише за умови вирішення проблеми доріг. Обласна рада, депутатський корпус взяли курс на сприяння ремонту доріг в регіоні. Поїздка до школи не має перетворюватися для дитини на випробування".

Перед присутніми також виступили голова Вітовської РДА Олександр Демчук, який розповів про особливості функціонування першого в області опорного навчального закладу, де здійснено модернізацію освітнього процесу та закладено елементи нового освітнього простору, та народні депутати Тарас Кремінь та Андрій Вадатурський.

У підсумку засідання колегії були поставлені завдання (з конкретними термінами виконання) міським головам, головам РДА та територіальних громад забезпечити навчальні заклади дошкільної та середньої освіти технічним обладнанням, покращити матеріальну базу, створити умови для отримання якісної освіти дітям з особливими потребами, забезпечити місцями ДНЗ усіх дітей, які потребують дошкільної освіти.

Зазначимо, це перше засідання колегії з питань розвитку освіти в Україні.   

Липень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку