54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

« Для існування толерантного суспільства вкрай необхідна інклюзивна освіта»,- В Миколаївській обласній державній адміністрації обговорили шляхи запровадження освітніх інновацій.

30.01.2018

Також передбачається можливість запровадження дистанційної та індивідуальної форми навчання; визначаються поняття "особа з особливими освітніми потребами", "інклюзивне навчання"; надається можливість особам з особливими освітніми потребами отримати психолого-педагогічну та корекційно-розвиткову допомогу, створити для таких осіб інклюзивні та спеціальні групи (класи) у загальноосвітніх навчальних закладах.Документ розроблено відповідно до Конвенції про права осіб з інвалідністю, яку Україна ратифікувала у 2009 році. .    В Миколаївській обласній державні адміністрації відбулась нарада під головуванням першого заступника голови Миколаївської обласної державної адміністрації В’ячеслава Бонь щодо шляхів запровадження освітніх інновацій у нашому регіоні. В роботі наради активну участь взяли радники голови Миколаївської обласної ради Оксана Корсак та Марина Савченко, народний депутат України Тарас Кремінь, представники профільних управлінь області та міста.

Сьогодні в Миколаївській області триває процесс припинення діяльності ОПМПК і створення ресурсних центрів. Загалом на теренах регіону планується створення 10 інклюзивно-ресурсних центрів: у Миколаєві та Первомайську і 8-ми районах області. Додатково розглядається можливість відкриття п’яти опорних інклюзивно-ресурсних центрів. Обласним бюджетом на рік поточний на реалізацію інклюзивної освіти виділено сім мільйонів гривень. До першого квітня представники департаменту освіти зобов’язуються виявити дітей, які підпадають під дію даної реформи з метою залучення їх до загальноосвітніх навчальних закладів.

                «Я розумію, що систематично нічого не робилося. Тому прошу до 15-го березня здійснити аналіз та облік дітей, які можуть і повинні бути залучені до інклюзивної освіти. Це необхідно для того, аби зрозуміти з якими проблемами нам необхідно буде працювати.»,- зазначив В’ячеслав Бонь. В.о. начальника міського управління освіти повідомила, що вже у 19 закладах запроваджено інклюзивну модель навчання.

                « У цих класах та групах , де запроваджується інклюзія введено ставки асистента вихователя та вчителя. До теперішнього часу це було по 0,5 ставки. Відтепер одна ціла. Сьогодні триває капітальний ремонт у ЗОШ № 54 м.Миколаєва по створенню відповідних умов для цієї категорії вихованців. Цей капітальний ремонт на стадії завершення . Залишилось облаштування ліфта-підйомника. На завершальній стадії і благоустрій території.»,- наголосила Ганна Деркач. У заводському районі це 36-та загальноосвітня школа. Виконуюча обов’язки висловила сподівання, що вже у вересні поточного року установа відчинить свої двері для вихованців. Аналогічно в Інгульському районі дітей цієї категорії прийматиме Академія Дитячої творчості. Поки що не вирішено питання з базово-опорним закладом у Центральному районі.

                « Ми розглядаємо можливість створення інклюзивно-ресурсного центру на базі ЗОШ № 13. Ми сподіваємося, що у нас обов’язково все вийде. І там всі відповідні умови будуть створені: як для інклюзивно-ресурсного центру, так і для цих дітей, які мають особливі освітні потреби. Чому цей заклад? Він знаходиться на розі зручної транспортної розв’язки. До цієї школи можна зручно добратися з будь-якого куточка міста. Відповідно і виїхати у зворотному напрямку. Плануємо використати максимально перший поверх будівлі. Там вже є кабінет ритміки, два логопедичні кабінети, тренажерний зал. Тобто для цих дітей, здійснення реабілітаційно-корекційної роботи вистачить там матеріально технічної бази «,- наголосила Ганна Деркач..

                Під час наради порушувалась проблематика Миколаївської загальноосвітньої школи-інтернат № 3. Радник голови Миколаївської обласної ради Оксана Корсак нагадала учасникам наради про поїздку, яка була здійснена головою Миколаївської обласної ради Вікторією Москаленко та представниками депутатського корпусу облради до вищезгаданої установи у грудні 2017-го. Попередньо до представників депутатського корпусу зверталися батьки дітей з особливими потребами, які здобувають освіту саме у цій школі – інтернат. Батьків бентежила спроба перепрофілювати напрям діяльності установи. Аби знайти порозуміння та спільні точки дотику з даного питання, за круглим столом тоді зустрілись фахівці департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації, депутатського корпусу обласної ради, педагогічного колективу закладу, батьківського активу.

 " Ситуація наступна сьогодні. Ми підтримали пропозицію, що сьогодні недоречно створювати на базі закладу спеціальну установу, а залишити його у теперішньому статусі. Тому що створювати спеціальний заклад і таким чином обмежувати права інших дітей з вадами ми не можемо. Тим більше, що інклюзія тут вже діє",- зазначила під час грудневої виїзної наради Вікторія Москаленко.

В результаті зустрічі голова Миколаївської обласної ради  спільно з депутатами дійшли згоди у необхідності вилучення з програми розвитку освіти на 2018 рік  запропонованих змін відносно цього закладу.

 

Події

29 лютого об 11.00
відбудеться засідання Робочої групи з вивчення питання фінансового забезпечення комунальних некомерційних підприємств сфери охорони здоров’я Миколаївської обласної ради. 

Посилання на пряму трансляцію 

 ЧАС ПІДБИТИ ПІДСУМКИ ЗА 2023 РІК

Миколаївська обласна рада підготувала інфографіку цьогорічної роботи. Тож, про роботу ради, співпрацю з міжнародними партнерами, роботу комісій з допомоги населенню та результати візитів до громад області – дивіться інфографіку

ІНФОРМАЦІЯ про результати діяльності органів обласної прокуратури на території Миколаївської області за 2023 рік

  

Березень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку