54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

« Для існування толерантного суспільства вкрай необхідна інклюзивна освіта»,- В Миколаївській обласній державній адміністрації обговорили шляхи запровадження освітніх інновацій.

30.01.2018

Також передбачається можливість запровадження дистанційної та індивідуальної форми навчання; визначаються поняття "особа з особливими освітніми потребами", "інклюзивне навчання"; надається можливість особам з особливими освітніми потребами отримати психолого-педагогічну та корекційно-розвиткову допомогу, створити для таких осіб інклюзивні та спеціальні групи (класи) у загальноосвітніх навчальних закладах.Документ розроблено відповідно до Конвенції про права осіб з інвалідністю, яку Україна ратифікувала у 2009 році. .    В Миколаївській обласній державні адміністрації відбулась нарада під головуванням першого заступника голови Миколаївської обласної державної адміністрації В’ячеслава Бонь щодо шляхів запровадження освітніх інновацій у нашому регіоні. В роботі наради активну участь взяли радники голови Миколаївської обласної ради Оксана Корсак та Марина Савченко, народний депутат України Тарас Кремінь, представники профільних управлінь області та міста.

Сьогодні в Миколаївській області триває процесс припинення діяльності ОПМПК і створення ресурсних центрів. Загалом на теренах регіону планується створення 10 інклюзивно-ресурсних центрів: у Миколаєві та Первомайську і 8-ми районах області. Додатково розглядається можливість відкриття п’яти опорних інклюзивно-ресурсних центрів. Обласним бюджетом на рік поточний на реалізацію інклюзивної освіти виділено сім мільйонів гривень. До першого квітня представники департаменту освіти зобов’язуються виявити дітей, які підпадають під дію даної реформи з метою залучення їх до загальноосвітніх навчальних закладів.

                «Я розумію, що систематично нічого не робилося. Тому прошу до 15-го березня здійснити аналіз та облік дітей, які можуть і повинні бути залучені до інклюзивної освіти. Це необхідно для того, аби зрозуміти з якими проблемами нам необхідно буде працювати.»,- зазначив В’ячеслав Бонь. В.о. начальника міського управління освіти повідомила, що вже у 19 закладах запроваджено інклюзивну модель навчання.

                « У цих класах та групах , де запроваджується інклюзія введено ставки асистента вихователя та вчителя. До теперішнього часу це було по 0,5 ставки. Відтепер одна ціла. Сьогодні триває капітальний ремонт у ЗОШ № 54 м.Миколаєва по створенню відповідних умов для цієї категорії вихованців. Цей капітальний ремонт на стадії завершення . Залишилось облаштування ліфта-підйомника. На завершальній стадії і благоустрій території.»,- наголосила Ганна Деркач. У заводському районі це 36-та загальноосвітня школа. Виконуюча обов’язки висловила сподівання, що вже у вересні поточного року установа відчинить свої двері для вихованців. Аналогічно в Інгульському районі дітей цієї категорії прийматиме Академія Дитячої творчості. Поки що не вирішено питання з базово-опорним закладом у Центральному районі.

                « Ми розглядаємо можливість створення інклюзивно-ресурсного центру на базі ЗОШ № 13. Ми сподіваємося, що у нас обов’язково все вийде. І там всі відповідні умови будуть створені: як для інклюзивно-ресурсного центру, так і для цих дітей, які мають особливі освітні потреби. Чому цей заклад? Він знаходиться на розі зручної транспортної розв’язки. До цієї школи можна зручно добратися з будь-якого куточка міста. Відповідно і виїхати у зворотному напрямку. Плануємо використати максимально перший поверх будівлі. Там вже є кабінет ритміки, два логопедичні кабінети, тренажерний зал. Тобто для цих дітей, здійснення реабілітаційно-корекційної роботи вистачить там матеріально технічної бази «,- наголосила Ганна Деркач..

                Під час наради порушувалась проблематика Миколаївської загальноосвітньої школи-інтернат № 3. Радник голови Миколаївської обласної ради Оксана Корсак нагадала учасникам наради про поїздку, яка була здійснена головою Миколаївської обласної ради Вікторією Москаленко та представниками депутатського корпусу облради до вищезгаданої установи у грудні 2017-го. Попередньо до представників депутатського корпусу зверталися батьки дітей з особливими потребами, які здобувають освіту саме у цій школі – інтернат. Батьків бентежила спроба перепрофілювати напрям діяльності установи. Аби знайти порозуміння та спільні точки дотику з даного питання, за круглим столом тоді зустрілись фахівці департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації, депутатського корпусу обласної ради, педагогічного колективу закладу, батьківського активу.

 " Ситуація наступна сьогодні. Ми підтримали пропозицію, що сьогодні недоречно створювати на базі закладу спеціальну установу, а залишити його у теперішньому статусі. Тому що створювати спеціальний заклад і таким чином обмежувати права інших дітей з вадами ми не можемо. Тим більше, що інклюзія тут вже діє",- зазначила під час грудневої виїзної наради Вікторія Москаленко.

В результаті зустрічі голова Миколаївської обласної ради  спільно з депутатами дійшли згоди у необхідності вилучення з програми розвитку освіти на 2018 рік  запропонованих змін відносно цього закладу.

 

Червень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку