54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

ВІКТОРІЯ МОСКАЛЕНКО: " СИТУАЦІЮ ПО НОВООДЕЩИНІ БЕРУ ПІД ОСОБИСТИЙ КОНТРОЛЬ"

04.10.2018

Ситуація в освіті Новоодещини, яка набула розголосу у місцевих та всеукраїнських засобах масової інформації, змусила терміново втрутитися у неї голову Миколаївської обласної ради Вікторію Москаленко. Тепер перебіг подій під її особистим контролем. Про це йшлося під час оперативної наради -3-го жовтня.

         До себе Вікторія Вікторівна запросила директора Департаменту освіти облдержадміністрації Олену Удовиченко, заступника голови Миколаївської облдержадміністрації Євгена Шевченка, представників влади району та освітніх закладів. Стрижневе питання порядку денного – ситуація із ремонтом спортивної зали Сухоєланецької опорної ЗОШ.

         Як стало відомо під час зібрання, минулого року спортивну залу закладу освіти обстежили. Експерти дійшли висновку про її аварійність і заборону подальшої експлуатації. На сьогоднішній день ремонтні роботи все ще тривають. Освоєно 50% коштів від загальної суми. Офіційний договір з підприємством - підрядником укладено, втім будівельники не надто переймаються виконанням його умов. План – графік здійснення робіт вже порушено. Фактично замовником робіт виступає районний відділ освіти. Юридично – комунальне підприємство, яке йому підпорядковується.

         " Плануємо термінову робочу поїздку до Новоодеського району. Вимагаю присутності на об’єкті представників підрядної організації. Це має бути або виконавчий директор, або сам власник. Вони мають зрозуміти, що ось таким ганебним ставленням до ремонту школи вже незадоволені в обласній владі",- зазначила Вікторія Москаленко.

         Більш категоричним у своїх оцінках був заступник голови облдержадміністрації Євген Шевченко. Він звинуватив у непрофесіоналізмі, безвідповідальності і бездіяльності керівника Новоодеського відділу освіти райдержадміністрації. Найближчим часом профільним заступником буде порушено і питання звільнення цієї людини із займаної посади.

         Точку зору Євгена Шевченка на необхідність якомога швидшого вирішення кадрового питання підтримала і голова обласної ради.

         Проблематика реконструкції спортивної зали Сухоєланецької загальноосвітньої школи тепер на особистому контролі Вікторії Вікторівни. Як і питання формування освітнього округу.

         Нагадаємо, що згідно з проектом до Сухоєланецької загальноосвітньої школи приєднали три філії: Червоноволодимирівську, Новошмидтівську і Улянівську. Деякі місцеві жителі залишились невдоволеними пониженням рівня Улянівської загальноосвітньої школи. Голова обласної ради нагадала, що тема створення опорних навчальних закладів сьогодні дуже важлива. Зусилля і представників влади, і освітян спрямовані на реалізацію кінцевої мети – навчальні заклади мають стати змістовними і цікавими для дітей. Незалежно від місця розташування тієї чи іншої школи діти мають право на здобуття якісної середньої освіти. Цього не можливо добитися, коли загальноосвітню школу відвідує мала кількість учнів. Хибною є думка про те, що якісніші знання вони отримують, коли вчитель працює із малокомплектною аудиторією.

         " Зараз я веду мову саме про класи із малою наповнюваністю у сільській місцевості, зокрема у деяких школах Новоодеського району. Якою б гарною людиною та фахівцем не був учитель, але якісні знання абсолютно з усіх предметів він дати своїм вихованцям не зможе. І за відсутності належної матеріально-технічної бази у тому числі.

Тому, хто б не критикував освітню реформу, я переконувала, переконую і буду переконувати скептиків у тому, що майбутнє за опорними закладами. Ідея їх створення приживається. А всі батьки, жителі населених пунктів, скептично налаштовані вчителі і директори мають зрозуміти – дослухатись треба до потреб підростаючого покоління і дбати про нього», – зазначила Вікторія Москаленко.

         Голова обласної ради акцентувала – під час робочої поїздки Новоодеським районом обов’язково планує зустрітися з батьками вихованців Сухоєланецького освітнього округу.

 

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку