54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

ДЕНЬ ПАМ`ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ У МИКОЛАЄВІ

26.01.2018

         26-го січня  у приміщенні Єврейського культурного центру  відбулась акція " Шість мільйонів сердець". У ній взяли участь радники голови Миколаївської обласної ради Оксана Корсак та Марина Савченко. 

Мета заходу - підтримувати пам'ять про ті жахливі події, щоб вони ніколи більше не повторилися, а також нагадати, що імена 2 млн євреїв, які тоді загинули, ще не встановлені.

Під час зустрічі голова Миколаївської обласної єврейської громади Михайло Гольденберг нагадав гостям заходу про тісну співпрацю із депутатським корпусом Миколаївської обласної ради та особисто головою обласної ради Вікторією Москаленко.

         Нагадаємо, що 29-го жовтня 2017 –го року у селі Богданівка Доманівського району, де у роки Другої Світової Війни знаходився табір знищення мирного єврейського населення відбулася висадка алеї Пам’яті жертвам Голокосту. З 21 грудня 1941 року по 1 лютого 1942 року в таборі було знищено близько 55 000 євреїв з Румунії, Молдови, Одеської, Вінницької, Кіровоградської та Миколаївської областей. Вижити в цьому пеклі пощастило лише 127 особам, серед яких й ініціатор висадки дерев -громадянин США Мітя Биков. У пам`ятному заході взяв участь депутат Миколаївської обласної ради Сергій Чорний.

         Згодом Михайло Гольденберг та Вікторія Москаленко здійснили зустріч,  під час якої  обговорили ймовірні проекти спорудження пам`ятника або музею на місці масового знищення мирного  єврейського населення  в роки Другої Світової Війни у Богданівці Доманівського району.

 

         "Я готова розглядати будь-які варіанти. Чекаю від Вас пропозицій, стосовно реалізації проекту, і будемо в межах повноважень їх вирішувати. Стосовно пам`ятника у Богданівці, розглядалося декілька його варіантів. Мене знайомили з ескізами. В будь-якому випадку вважаю, що питання комплексу на тому місці – чи то пам`ятника, чи то музею повинно вирішитись. Це дуже важливо для всіх і передусім майбутніх поколінь",- зазначила під час тієї зустрічі  голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.

         В свою чергу   голова  Миколаївської обласної єврейської громади Михайло  Гольденберг вважає доцільною музеєфікацію місця масового знищення єврейського населення у роки Другої Світової у Богданівці.

         Тож, пригадавши конструктивний  діалог та співпрацю із Вікторією Москаленко Михайло Гольденберг подякував за таку можливість.

         Цього ж дня  відбулось покладання квітів до Пам’ятного знаку жертвам Голокосту ( на розі Херсонського шосе та пр. Богоявленського). У церемонії взяв участь перший заступник голови Миколаївської обласної ради Іван Кухта.

        

        

 

Події

29 лютого об 11.00
відбудеться засідання Робочої групи з вивчення питання фінансового забезпечення комунальних некомерційних підприємств сфери охорони здоров’я Миколаївської обласної ради. 

Посилання на пряму трансляцію 

 ЧАС ПІДБИТИ ПІДСУМКИ ЗА 2023 РІК

Миколаївська обласна рада підготувала інфографіку цьогорічної роботи. Тож, про роботу ради, співпрацю з міжнародними партнерами, роботу комісій з допомоги населенню та результати візитів до громад області – дивіться інфографіку

ІНФОРМАЦІЯ про результати діяльності органів обласної прокуратури на території Миколаївської області за 2023 рік

  

Березень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку