54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

ДЕНЬ ПАМ`ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ У МИКОЛАЄВІ

26.01.2018

         26-го січня  у приміщенні Єврейського культурного центру  відбулась акція " Шість мільйонів сердець". У ній взяли участь радники голови Миколаївської обласної ради Оксана Корсак та Марина Савченко. 

Мета заходу - підтримувати пам'ять про ті жахливі події, щоб вони ніколи більше не повторилися, а також нагадати, що імена 2 млн євреїв, які тоді загинули, ще не встановлені.

Під час зустрічі голова Миколаївської обласної єврейської громади Михайло Гольденберг нагадав гостям заходу про тісну співпрацю із депутатським корпусом Миколаївської обласної ради та особисто головою обласної ради Вікторією Москаленко.

         Нагадаємо, що 29-го жовтня 2017 –го року у селі Богданівка Доманівського району, де у роки Другої Світової Війни знаходився табір знищення мирного єврейського населення відбулася висадка алеї Пам’яті жертвам Голокосту. З 21 грудня 1941 року по 1 лютого 1942 року в таборі було знищено близько 55 000 євреїв з Румунії, Молдови, Одеської, Вінницької, Кіровоградської та Миколаївської областей. Вижити в цьому пеклі пощастило лише 127 особам, серед яких й ініціатор висадки дерев -громадянин США Мітя Биков. У пам`ятному заході взяв участь депутат Миколаївської обласної ради Сергій Чорний.

         Згодом Михайло Гольденберг та Вікторія Москаленко здійснили зустріч,  під час якої  обговорили ймовірні проекти спорудження пам`ятника або музею на місці масового знищення мирного  єврейського населення  в роки Другої Світової Війни у Богданівці Доманівського району.

 

         "Я готова розглядати будь-які варіанти. Чекаю від Вас пропозицій, стосовно реалізації проекту, і будемо в межах повноважень їх вирішувати. Стосовно пам`ятника у Богданівці, розглядалося декілька його варіантів. Мене знайомили з ескізами. В будь-якому випадку вважаю, що питання комплексу на тому місці – чи то пам`ятника, чи то музею повинно вирішитись. Це дуже важливо для всіх і передусім майбутніх поколінь",- зазначила під час тієї зустрічі  голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.

         В свою чергу   голова  Миколаївської обласної єврейської громади Михайло  Гольденберг вважає доцільною музеєфікацію місця масового знищення єврейського населення у роки Другої Світової у Богданівці.

         Тож, пригадавши конструктивний  діалог та співпрацю із Вікторією Москаленко Михайло Гольденберг подякував за таку можливість.

         Цього ж дня  відбулось покладання квітів до Пам’ятного знаку жертвам Голокосту ( на розі Херсонського шосе та пр. Богоявленського). У церемонії взяв участь перший заступник голови Миколаївської обласної ради Іван Кухта.

        

        

 

Події

20.06.2024 року відбудуться засідання постійних комісій обласної ради з розгляду питань, внесених на ХХІІ позачергову сесію обласної ради:

- з питань спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та архітектури - о 10.00;

- з питань захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, антикорупційної та регуляторної політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, комунікативної політики - о 14.00

21.06.2024 року відбудуться засідання постійних комісій обласної ради з розгляду питань, внесених на ХХІІ позачергову сесію обласної ради:

- з питань екології, охорони довкілля, раціонального природокористування, туризму та рекреації - о 10.00;

з питань промислової політики, підприємництва, транспортної інфраструктури, водногосподарського комплексу, енергетики та енергозбереження, зв’язку та цифровізації - об 11.00

- з питань науки і освіти, інновацій, молоді, сім’ї і спорту, культури та духовності - о 13.00

_________________________

Червень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку