54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net
Біжуча стрічка

* Шановні мешканці міста Миколаєва та Миколаївської області! Запрошуємо вас на покладання квітів до пам’ятника В.О.Лягіну з нагоди відзначення Дня партизанської слави в Миколаївській області, яке відбудеться 20 вересня 2019 року о 08.30. Збір учасників о 08.00

ДЕНЬ ПАМ`ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ У МИКОЛАЄВІ

26.01.2018

         26-го січня  у приміщенні Єврейського культурного центру  відбулась акція " Шість мільйонів сердець". У ній взяли участь радники голови Миколаївської обласної ради Оксана Корсак та Марина Савченко. 

Мета заходу - підтримувати пам'ять про ті жахливі події, щоб вони ніколи більше не повторилися, а також нагадати, що імена 2 млн євреїв, які тоді загинули, ще не встановлені.

Під час зустрічі голова Миколаївської обласної єврейської громади Михайло Гольденберг нагадав гостям заходу про тісну співпрацю із депутатським корпусом Миколаївської обласної ради та особисто головою обласної ради Вікторією Москаленко.

         Нагадаємо, що 29-го жовтня 2017 –го року у селі Богданівка Доманівського району, де у роки Другої Світової Війни знаходився табір знищення мирного єврейського населення відбулася висадка алеї Пам’яті жертвам Голокосту. З 21 грудня 1941 року по 1 лютого 1942 року в таборі було знищено близько 55 000 євреїв з Румунії, Молдови, Одеської, Вінницької, Кіровоградської та Миколаївської областей. Вижити в цьому пеклі пощастило лише 127 особам, серед яких й ініціатор висадки дерев -громадянин США Мітя Биков. У пам`ятному заході взяв участь депутат Миколаївської обласної ради Сергій Чорний.

         Згодом Михайло Гольденберг та Вікторія Москаленко здійснили зустріч,  під час якої  обговорили ймовірні проекти спорудження пам`ятника або музею на місці масового знищення мирного  єврейського населення  в роки Другої Світової Війни у Богданівці Доманівського району.

 

         "Я готова розглядати будь-які варіанти. Чекаю від Вас пропозицій, стосовно реалізації проекту, і будемо в межах повноважень їх вирішувати. Стосовно пам`ятника у Богданівці, розглядалося декілька його варіантів. Мене знайомили з ескізами. В будь-якому випадку вважаю, що питання комплексу на тому місці – чи то пам`ятника, чи то музею повинно вирішитись. Це дуже важливо для всіх і передусім майбутніх поколінь",- зазначила під час тієї зустрічі  голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.

         В свою чергу   голова  Миколаївської обласної єврейської громади Михайло  Гольденберг вважає доцільною музеєфікацію місця масового знищення єврейського населення у роки Другої Світової у Богданівці.

         Тож, пригадавши конструктивний  діалог та співпрацю із Вікторією Москаленко Михайло Гольденберг подякував за таку можливість.

         Цього ж дня  відбулось покладання квітів до Пам’ятного знаку жертвам Голокосту ( на розі Херсонського шосе та пр. Богоявленського). У церемонії взяв участь перший заступник голови Миколаївської обласної ради Іван Кухта.

        

        

 

Оголошення Читати всі
2019-08-16
ЖІНКА В ПОЛІТИЦІ — ЗМІНИ В КРАЇНІ!

Фонд громади міста Херсон «Захист» оголошує конкурс на навчання жінок, які мають намір балотуватися до органів місцевого самоврядування на наступних місцевих виборах.

 

 

Детальніше
Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Вересень 2019
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1
2 3 4
5 6
7
8 9 10 11 12 13
14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
Пряма трансляція
XXVІII позачергової сесії Миколаївської обласної ради
підписатись на розсилку