54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ ДНЯ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ

21.09.2018

Свято партизанської слави встановлено в Україні «...на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої Світової Війни, увічнення їхньої пам'яті...».

На території Миколаївської області діяло 110 підпільних організацій, партизанських загонів і диверсійно-розвідувальних груп. Серед них: підпільна організація «Миколаївський центр», «Центр», «Патріот Батьківщини», «Партизанська іскра», «Вознесенський центр», Баштанський і Казанківський партизанські загони і багато інших. Більше 25000 патріотів у складних і важких умовах підпілля вели жорстоку боротьбу з лютим ворогом. Багато хто з них нагороджений орденами і медалями, а четирьом– В. О. Лягіну, П. К. Гречаному, В. С. Моргуненку, Д. Г.Дяченко присвоєно звання Героя Радянського Союзу посмертно.
Дії партизанських загонів та підпільних організацій у роки війни нанесли непоправні збитки живій силі, інфраструктурі та техніці противника, здійснили неоціненний внесок у наближення Великої Перемоги.
Щороку 22 вересня подвиг партизан-підпільників увічнюють у багатьох населених пунктах України покладанням квітів до пам`ятників, зустрічами з живими свідками тих подій.
Сьогодні з нагоди Дня партизанської слави відбувся урочистий захід у музеї "Підпільно-Партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни". Ветеранів підпільників, учасників партизанських загонів привітав зі святом заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов. За вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, активну роботу по героїко- патріотичному вихованню молоді, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм Почесною грамотою Верховної Ради України нагороджено Валентину Степанівну Топалову, заступника голови громадської організації "Миколаївське обласне відділення Української спілки в’язнів – жертв нацизму". Валентині Степанівні Почесну грамоту вручав заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов.

 

Вересень 2021
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку