54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

НА 22-ІЙ ПОЗАЧЕРГОВІЙ СЕСІЇ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

07.09.2018

      07-го вересня відбулось пленарне засідання 22-ї позачергової сесії Миколаївської обласної ради сьомого скликання.

     До порядку денного було внесено одне єдине питання: " Про Звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Кабінету Міністрів України стосовно збільшення видатків на утримання автомобільних доріг загального користування державного значення на території Миколаївської області". Йдеться про повернення 98 мільйонів гривень, розрахованих на реконструкцію доріг, вилучених Кабінетом Міністрів України.

Під час сесії свою позицію висловили представники всіх фракцій. Юрій Кормишкін, виступаючи перед своїми колегами, наголосив на тому, що Кабінет Міністрів не зацікавлений у здійсненні ремонту доріг Миколаївської області.

" З самого початку все робилося для того, щоб кошти не були освоєні.  Я, як керівник партії "Наш край" в Миколаївській області, вважаю винними у ситуації, яка склалася з фінансуванням ремонту доріг у Миколаївській області керівництво Міністерства Інфраструктури України та Укравтодору. Ми вважаємо, що дії Кабінету Міністрів неповажні по відношенню до жителів Миколаївської області і вимагаємо повернути до Миколаївської області гроші митного експерименту у розмірі 68 мільйонів гривень. Скасувати постанову від 5-го вересня 2018 року, якою було зменшено фінансування ремонту доріг загального користування державного значення на суму 98,6 мільйона гривень. А також виділити додаткове фінансування у 2018 році на поточний і середній ремонт автомобільних доріг державного значення Миколаївської області у сумі щонайменше 70 мільйонів гривень",- зазначив Юрій Кормишкін

      Владислав Невеселий акцентував на необхідності організації спільного діалогу за участі перших осіб Мінінфраструктури, Укравтодору, Кабінету Міністрів України.

     "Чому я так думаю? Тому що ми протягом тривалого часу говоримо на одну і ту ж тему. Ситуація не покращується. Дедалі стає гіршою. Я про це говорив під час засідання комісії. І повторю зараз. Нам необхідно зібратися і вести діалог з першими особами. Хто безпосередньо задіяний у процесі будівництва та ремонту доріг в Україні. Тому моя пропозиція наступна – зібратися депутатам разом із відповідальними особами регіону, виїхати до Києва і там провести виїзне засідання. Ми маємо отримати відповіді на всі наші запитання",- поділився з колегами власними міркуваннями депутат Владислав Невеселий.

     Михайло Талпа нагадав приклад кількарічної давнини. Тоді Антимонопольним комітетом було заблоковано кошти на ремонт дороги Н-11. Голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко особисто зустрічалась з Володимиром Омеляном, керівництвом Антимонопольного комітету. Вольовим рішенням фінансування розблокували. Відразу потому 2016-го року було збудовано 11 км нового дорожнього полотна траси Н – 11.

     "У мене просте логічне запитання…Чому Міністри, Кабінет Міністрів, урядовці, чиновники, представники Антимонопольного Комітету у 16-му році змогли розблокувати кошти, а у 18 році 300 мільйонів гривень не можуть розблокувати? Якщо ви не можете розблокувати, а ми маємо виділені 300 мільйонів і говоримо про те, що наша область потребує плюс до тієї суми іще 266 мільйонів. Є проекти, є експертиза, проведені тендери і Служба Автомобільних Доріг в Миколаївській області запевняє, що готова реалізувати і триста мільйонів і додаткових 266 мільйонів до кінця року.

      Я думаю, що тут має бути позиція наступна – повернути сто мільйонів і друге, надати 266 мільйонів, щоб ми могли їх реалізувати на території Миколаївської області",- зазначив Михайло Талпа.

      Олександр Бондар вбачає у розвиткові подій навколо дорожньої галузі Миколаївщини дії замовного характеру.

     "Рішення по ухваленню цього звернення ми маємо проголосувати обов’язково. Цим ми покажемо, що навіть у надскладний період, коли нас принижують ми навпаки консолідуємося і демонструємо єдність. Я за прийняття цього звернення",-резюмував Олександр Бондар.

     Протягом декількох годин у сесійній залі не вщухали палкі дебати. Згодом 33 голосами ухвалено рішення : " Про Звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Кабінету Міністрів України стосовно збільшення видатків на утримання автомобільних доріг загального користування державного значення на території Миколаївської області".

      "Сьогодні інформація наступна. Уряд вилучив ці гроші. Офіційно, крім публікацій у Фейсбуці, причини такого рішення не повідомлялися. Це було після того, коли обласна влада порушила питання. Це свідчить про те, що ані Служба Автомобільних доріг, ані обласна рада, ані обласна державна адміністрація не знали про це вилучення попередньо. Щодо коштів, які планували ся на дорогу Н-14 у розмірі 300 мільйонів, мені дуже прикро, що спочатку проектування відбувалася певна маніпуляція. Я вважаю – необхідно чесно говорити. І не зараз, а раніше. Говорити про те, що ми не зможемо її зробити з якихось причин. І у тому числі через технологію. У сусідній області будують асфальтну дорогу, а нам нав’язали ноу-хау проект – бетонну дорогу.

       У нас є дорога Т-15-08 по якій договірні відносини іще не закриті. Маємо дорогу Т-15-07, яка веде до Очакова. Це туристична галузь. І там проект більше ніж на 100 мільйонів. Запроектовано роботи по трасі Н-11. Тобто, проекти у нас є. Для мене незрозуміла ситуація по блокуванню коштів. Найближчим часом планую звернутися до керівництва Антимонопольного комітету і розібратися юридично.

     Є пропозиція від представників депутатського корпусу Миколаївської обласної ради. Відразу по завершенню сесії ми про це говорили – зібратися групою депутатів і поїхати до Києва. Вже наступного тижня ми від’їжджаємо до столиці. Маю мету – поставити ці питання безпосередньо пану Новаку. По можливості зустрінемося з керівництвом Мінінфраструктури та Уряду",- підсумувала пленарне засідання 22 позачергової сесії сьомого скликання голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.

 

 

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку