54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

День відкритих дверей " OPEN DAY"у Миколаївському Центрі розвитку місцевого самоврядування

18.01.2018

     Миколаївський центр розвитку місцевого самоврядування, нагадав Валентин Бойко, розпочав свою роботу 31-го травня 2017 року. Протягом всього цього часу співробітники центру на чолі із Валентином Бойко провели понад 130 заходів в яких взяли участь понад 2900 людей. Під час вищевказаних зустрічей обговорювались питання процесу об’єднання  громад, організації роботи новостворених ОТГ, регіонального та місцевого розвитку, міжмуніципального співробітництва, земельних відносин тощо.

         "Протягом 2017 року Миколаївський центр розвитку місцевого самоврядування працював з різними цільовими аудиторіями. Це потенційні об’єднані територіальні громади і села, які знаходяться на початку і пропонують процес об’єднання. Зокрема це громади Новоодеського, Березнегуватського і Снігурівського районів в активній фазі. Також це новостворені ОТГ перед якими постали виклики з перших днів та місяців роботи. Тобто, питання проведення перших сесій, формування ради, структури виконкомів, прийняття бюджету, планування та організаційні процедури. Наприкінці року ми провели роботу з громадами, де 24 –ого грудня відбулись вибори. ",- зазначив Валентин Бойко.

         Станом на 1 січня 2018 року в Миколаївській області вже нараховуються 29 ОТГ, з яких у 28 відбулись перші вибори голів громад та представників депутатських корпусів. Об’єднані територіальні громади утворено і успішно діють у 14-ти з 19-ти районів області. Згідно із загальнонаціональним рейтингом формування об’єднаних територіальних громад, який Мінрегіон здійснює за чотирма показниками, Миколаївська область посідає 8-ме місце.

         "Хочу відзначити унікальну можливість представлену програмою " U-LEAD з Європою" щодо здійснення тематичних навчальних поїздок представників громад і представників засобів масової інформації Миколаївської області в інші регіони України. У 2017 –му році за різним складом і чисельністю делегації  з Миколаївщини мали можливість запозичити досвід реалізації реформи децентралізації в інших регіонах України: Полтавська, Дніпропетровська, Запорізька, Чернівецька, Львівська, Закарпатська, Хмельницька. Наступного тижня, а саме 25-го січня, представники нашого регіону виїжджають до Волинської області отримувати зання і практичні навички щодо створення і функціонування центрів надання адміністративних послуг",- наголосив в ході прес-брифінгу Валентин Бойко.

         Фахівців Миколаївського центру розвитку місцевого самоврядування пов’язують партнерські стосунки з Асоціацією міст України, Миколаївським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників державної влади, органами місцевого самоврядування, бібліотеками обласного центру. активна робота здійснюється зі студентством та викладачами Чорноморського Національного університету ім. П.Могили та Миколаївським Національним університетом ім. В.Сухомлинського. Окремо Валентин Бойко зупинився на співпраці з обласною радою та обласною державною адміністрацією.

         " 2017-го року за сприяння голови Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко  на базі нашого центру відбулась низка тренінгів з питань децентралізації за безпосередньої участі представників депутатського корпусу Миколаївської обласної ради. Тим більше ця робота посилилася з моменту початку функціонування тимчасової комісії з питань децентралізації влади та об’єднання територіальних громад з числа депутатів Миколаївської обласної ради, яку очолює Олександр Каражей",- акцентував Директор Миколаївського центру розвитку місцевого самоврядування.

         По завершенні прес-брифінгу в центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся круглий стіл з питань децентралізації.

Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку