54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

НА ЗАСІДАННЯХ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ ОБЛАСНОЇ РАДИ

03.07.2018

03 липня в Миколаївській обласній раді тривала підготовка депутатів до засідання двадцять першої позачергової сесії облради сьомого скликання, яке відбудеться п’ятого липня – у першій половині дня відбулись засідання двох постійних комісій обласної ради: з питань законності, депутатської діяльності, антикорупційної і регуляторної політики, зв’язків з органами місцевого самоврядування та засобами масової інформації та з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму.

         До порядку денного засідань були включені питання, які виносяться на розгляд двадцять першої позачергової сесії обласної ради сьомого скликання.

         В роботі комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму взяли участь: заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, перший заступник голови облдержадміністрації В’ячеслав Бонь, заступник голови облдержадміністрації Євген Шевченко та заступник голови облдержадміністрації Валентин Гайдаржи.

         В рамках розгляду питання "Про призначення Петра Римаря на посаду головного лікаря Миколаївської обласної клінічної лікарні" представники депутатського корпусу облради пропонували повернутися до вивчення ситуації, яка склалася у закладі охорони здоров’я. Протягом чотирьох місяців виконання обов’язків головного лікаря Петро Римар встиг детально познайомитися з проблемними ділянками. Він проінформував депутатів про вжиті першочергові заходи.

         " Після вашого відвідування кошти були виділені. 281 тисяча гривень на проектно-кошторисну документацію для ремонту підвалу. Вона фактично готова і буде подаватися на експертизу. Проектно-кошторисна документація на ремонт даху чотирьох поверхового корпусу на 251 тисячу гривень теж виділені  кошти. Проект в роботі. 89 тисяч гривень проектно – кошторисна документація по акушерсько-гінекологічному відділенню теж майже готова і будемо ставити питання про виділення коштів і здійснювати остаточний ремонт. У нас були зауваження по пожежній сигналізації. Виділені кошти у розмірі 69 тисяч гривень для виготовлення проектно-кошторисної документації на її облаштування", - зазначив кандидат на посаду головного лікаря Миколаївської обласної клінічної лікарні. У результаті учасники засідання, за ініціативою голови постійної комісії Миколи Лучного, домовились організувати виїзне засідання профільної комісії в обласній лікарні.

         В центрі уваги депутатів профільної постійної комісії обласної ради було й питання внесення змін до "Обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ –інфекції/ СНІДу на 2015 – 2018 роки" та продовження строку її дії на період до 2019 року включно.

         " У зв’язку із тим, що Національна програма не готується і не планується її прийняття у поточному році, з метою продовження виконання заходів, які ми проводили для запобігання розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу є необхідність продовження дії нашої обласної програми на період до 2019 року включно. Це необхідно ще й для того, аби ми успішно продовжили працювати у цьому напрямку", -  підкреслив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Павло Георгієв. За словами керівника управління протягом останнього часу вдалося суттєво знизити показник захворюваності – він зменшився на 10,1%. Кількість пацієнтів, виявлених у пізніх стадіях хвороби знизилась на 9,4%, частота передачі ВІЛ від матері до дитини знизилась на 5,4%.  На території області працюють неурядові організації, які допомагають протидіяти розповсюдженню інфекції. Передбачається також продовження основних заходів, які відносяться до ключових завдань – профілактика, лабораторна діагностика, лікування хворих на ВІЛ – інфекцію /СНІД.

         Велику увагу депутати постійної комісії з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму приділили внесенню змін та доповнень до Комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" на період до 2020 року.

         " Розширюється категорія членів сімей учасників Антитерористичної операції, які мають право оздоровлюватися безпосередньо разом з учасниками АТО. На даний час таке право мали чоловіки та жінки, діти демобілізованих учасників АТО і самі учасники АТО. Ми пропонуємо розширити цю категорію – додати батьків та дітей загиблих учасників Антитерористичної операції та чоловіків і дружин, дітей тих, хто зараз перебуває у зоні проведення ООС",- акцентувала Оксана Єльчієва, директор департаменту соціального захисту облдержадміністрації. Після обговорення даного питання і внесення пропозицій депутати погодили його винесення на розгляд 21 позачергової сесії обласної ради сьомого скликання.

         Учасники засідання постійної комісії з питань  законності, депутатської діяльності, антикорупційної і регуляторної політики, зв’язків з органами  місцевого самоврядування та засобами масової інформації теж детально опрацьовували питання порядку денного 21 позачергової сесії обласної ради.

         Зокрема, депутати особливу увагу звернули на питання:  "Про внесення змін та доповнень до обласної Цільової програми територіальної оборони у Миколаївській області на 2017-2018 роки", "Про внесення змін до Програми розвитку автомобільних доріг загального користування Миколаївської області на 2016-2018 роки".

Під час розгляду питання "Про внесення змін та доповнень до Порядку відбору, надання та умов використання коштів субвенцій з обласного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію мікропроектів місцевого розвитку" комісія рекомендувала облдержадміністрації доповнити пункт 11 Порядку новим абзацом "Установити, що в разі необхідності закупівлі малоцінних необоротних активів, кошти, визначені розподілом субвенції як видатки розвитку, можуть спрямовуватися на видатки  споживання місцевим бюджетам та головним розпорядникам коштів обласного бюджету".

Комісією були вивчені, обговорені та внесені на розгляд сесії всі питання порядку денного.

 

 

Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку