54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

НА ЗАСІДАННІ ПОСТІЙНОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ

02.07.2018

02 липня депутати Миколаївської обласної ради продовжили підготовку до засідання 21 позачергової сесії обласної ради 7 скликання. Відбулось засідання постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села. В роботі комісії взяли участь голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, перший заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації В’ячеслав Бонь та заступник голови Митколаївської облдержадміністрації Валентин Гайдаржи.

         До порядку денного засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики було включено 26 питань, які виносяться на розгляд двадцять першої позачергової сесії та шість профільних питань.

         Зокрема, члени постійної комісії обласної ради розглянули Проект програми розвитку водного господарства Миколаївської області на 2018-2021 роки. Він був підготовлений Південно-Бузьким басейновим управлінням водних ресурсів. Метою реалізації цієї програми є підвищення ефективності використання меліорованих земель області, реалізація державної регіональної політики у галузі водного господарства, забезпечення централізованим питним водопостачанням сільського населення, поліпшення екологічного стану сільських територій та умов проживання населення, задоволення потреб галузей економіки області у водних ресурсах, оптимізація водоспоживання, запобігання та ліквідація шкідливої дії води, збереження та відтворення водних ресурсів.

         " Програмою передбачається відновлення та реконструкція зрошуваних систем протягом трьох років на площі у понад 11 тисяч гектар. При цьому планується фінансування з державного бюджету 36 мільйонів, з місцевого 112 мільйонів і за рахунок інвесторів залучення 195 мільйонів гривень. Таким чином планується доведення площ зрошуваних угідь у Миколаївській області до 40 000 гектар",- проінформував присутніх начальник Південно – Бузького басейнового управління водних ресурсів Сергій Письменний. Також до 2021 року на території регіону планується запровадити новітні технології краплинного зрошення на площі 2500 гектарів. Кошти вина це виділятимуться сільгосптоваровиробниками. Орієнтовна вартість – 65 мільйонів гривень. На сьогоднішній день в Миколаївській області, наголосив Сергій Письменний, крапельним зрошенням охоплено лише 8,5 тисяч гектарів.

         Запропонований проект програми депутати Миколаївської обласної ради підтримали. Водночас, Південно-Бузькому басейновому управлінню водних ресурсів рекомендовано погодити Проект програми з департаментом фінансів обласної державної адміністрації, внести його на розгляд сесії відповідно до Регламенту обласної ради сьомого скликання.

         Під час засідання  депутати розглянули питання виконання рекомендацій постійної комісії обласної ради від 03 квітня 2018 року "Про юридичні підстави договірних відносин між бюджетними установами ( закладами охорони здоров’я, загальноосвітніми та дошкільними навчальними закладами) та суб’єктами господарювання щодо використання земель сільськогосподарського призначення"  і про недопущення випадків оформлення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства сім’ям загиблих учасників бойових дій за рахунок пасовищ та необхідного узгодження з органами місцевого самоврядування.

         Голова обласної ради Вікторія Москаленко та учасники засідання відмітили, що непоодинокі випадки, коли соціальні заклади використовують земельні ділянки без наявності правовстановлюючих документів. Крім того, мають місце використання землі не за цільовим призначенням. Деякі установи, які не в змозі самостійно обробити великі площі земельних ділянок, передають їх у користування іншим суб’єктам господарювання за договорами про спільну діяльність. Учасники засідання звернули увагу на те, що обов’язок проведення державної реєстрації договорів про спільну діяльність, законодавчо не встановлено. Це в свою чергу унеможливлює подальший облік та контроль таких договорів. Депутатами обласної ради запропоновано надати цю землю сім’ям загиблих учасників бойових дій на Сході України.

         Також за пропозицією постійної комісії на розгляд 21 позачергової сесії виноситься проект звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів щодо законодавчого врегулювання використання полезахисних лісових смуг та земельних ділянок під ними.

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку