54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Антон Табунщик взяв участь у міжнародній конференції «Реформа децентралізації: дорожня карта»

08.11.2023

Вчора, 7 листопада, в Києві відбулася міжнародна конференція «Реформа децентралізації: презентація проєкту Дорожньої карти реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», де перший заступник голови Миколаївської обласної ради Антон Табунщик  представляв УАРОР. Основна тема – як необхідно реформувати нашу систему згідно європейських стандартів. Значну увагу звернули саме на ситуацію в прифронтових регіонах: які є виклики та потреби, як можна їх вирішити на місцевому та державному рівні тощо. 

«Як ми знаємо, однією з умов вступу України до ЄС є реформа з децентралізації та розвиток місцевого самоврядування. І зараз ми розвиваємо нашу співпрацю з європейськими колегами для отримання досвіду країн Європи, де робота місцевого самоврядування є зразковою. Ключова задача для ефективної відбудови – це насичення місцевих бюджетів ресурсами. Зараз це стратегічна допомога, бо ми розуміємо, що відбудова житла та соціальної інфраструктури, робота з донорами - це завдання і центральної і місцевої влади», – пояснив Антон Табунщик.

Проте, за його словами, є громади, де є проблема із кадрами, що сповільнює цю роботу. Зокрема, на прикладі Миколаївщини, це прифронтові громади, звідки евакуювалася більшість довоєнного населення. Є випадки, де виїхали і спеціалісти, і в сільрадах немає людей, які б могли займатися налагодженням міжнародної співпраці. Табунщик також звернув увагу на демографічну ситуацію. Запропонував обʼєднати зусилля урядових і неурядових організацій для напрацювання невідкладного плану заходів з вирішення цього питання. 

«Презентована сьогодні дорожня карта має на меті створити в майбутньому сприятливі умови для розвитку та привабливості громад. На місцях повинні вміти створювати проєкти та втілювати їх у життя, працювати з міжнародними партнерами і залучати людей. Також звернув увагу на ролі обласних та районних рад в реформуванні», – додав він.

Події

XVIII позачергова сесія Миколаївської обласної ради 

Листопад 2023
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку