54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Антон Табунщик із робочим візитом відвідав Первомайськ

21.09.2023

З початком повномасштабного вторгнення життя одного з найбільших міст області значно змінилося. Первомайськ приймає багато внутрішньо переміщених осіб, і на зараз сюди переїхали з небезпечних місць більше 8 тисяч людей з різних областей. Відповідно, збільшилося навантаження на медичні та освітні заклади й не тільки.

Під час візиту до Первомайська перший заступник голови Миколаївської обласної ради Антон Табунщик разом з депутатами обласної ради Віталієм Порхуном, Ігорем Савченко та Євгеном Горбуровим оглянули роботу кількох таких установ – Первомайського професійного промислового ліцею, центральної міської багатопрофільної лікарні та центральної районної лікарні.

«Був вражений роботою професійного промислового ліцею. На сьогодні тут здобувають освіту майже 600 студентів, а знання передають більше 70 педагогів. Це один з небагатьох закладів профтехосвіти в області та Україні зокрема, що до вторгнення росіян за програмою Міносвіти отримав новітнє обладнання для навчання, на котре держава виділила 70% вартості, а решту – обласний бюджет», - розповів перший заступник голови облради.

Разом із депутатами він поспілкувався зі студентами, і з викладачами. До вторгнення ліцей працював із провідними підприємствами не тільки Миколаївщини, а й Одещини, постачали їм свої вироби. З початком вторгнення це змінилося, але продаж ліцеєм своїх виробів можна відновити, і місцева влада буде із цим допомагати.

Також Антон Табунщик зазначив, що минулого тижня на засіданні сесії облради депутати підтримали рішення про затвердження техніко-економічних обґрунтувань передачі таких закладів з державної власності в обласну.

Під час візиту Антон Табунщик разом із депутатами також відвідали центральну міську та центральну районну лікарні. Основна мета візиту - робота в рамках медреформи. Оглянули, як працюють медзаклади зсередини. У міській лікарні до вторгнення розпочалися ремонтні роботи в рамках Великого будівництва, але їх не встигли закінчити. Зараз лікарня за власні кошти закінчує роботи зі встановлення пандусів для заїзду швидких у приймальне відділення, та спільно з міським бюджетом намагаються завершити ремонт закладу повністю. На зараз є проблема із кадрами, і вона наявна в обох лікарнях. За словами міського голови Олега Демченка, влада заохочує лікарів працювати у цих лікарнях купівлею квартири в Первомайську, однак медики обирають для роботи інші міста України. «Запропонував керівництву лікарні співпрацювати і з профільними університетами та залучати юних медиків на роботу», - зазначив Антон Табунщик.

Центральна районна лікарня має трохи інше спрямування. У часи ковіду ця лікарня була опорною, одна з перших в області встановила кисневу станцію. Також тут вже працюють з новим сучасним обладнанням – відеолапароскопічною стійкою. «Оглянули стаціонарне відділення, ендоскопічний кабінет та поспілкувалися із провідними лікарями закладу, які працюють тут з часів інтернатури. Також запропонував, як можна розвивати заклад. Серед порад – впровадження електронної черги та ІР-телефонії», - розповів перший заступник голови облради.

Події

XVIII позачергова сесія Миколаївської обласної ради 

Листопад 2023
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку