54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

15 % проб води з поверхневих водойм на півдні країни після теракту на Каховській ГЕС не відповідають санітарним нормам, – Ігор Кузін

31.07.2023

Починаючи з 6 червня проводиться щоденний моніторинг поверхневих водойм (річкова та морська вода) в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. 38 точок для відбору та моніторингу стану води з поверхневих водойм були сформовані одразу після теракту на Каховській ГЕС. 

«У перші дні після затоплення внаслідок руйнування Каховської ГЕС морська та річкова вода з поверхневих водойм за бактеріологічними показниками не відповідала санітарним нормам у 35 % випадках. Зараз рівень забруднення знизився до відхилення у 15 %. На сьогодні ми фіксуємо, що вода поступово очищується, але все ще залишається небезпечною для купання, використання у господарських цілях та вилову риби з таких водойм для подальшого вживання. У воді виявляється ротавірус, збудники гострих кишкових інфекцій – тобто ризики інфікування та негативного впливу на здоров’я зберігаються», – зазначив заступник Міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. 

Епідеміологічна ситуація на території Одеської, Херсонської та Миколаївської областей – контрольована. Холери, вірусного гепатиту А та спалахів гострих інфекційних хвороб на територіях постраждалих внаслідок підриву Каховської ГЕС областей не виявлено. Інфекційні хаби, які були розгорнуті на Миколаївщині, Херсонщині та Дніпропетровщині, забезпечені тестами для діагностики та препаратами для лікування інфекційних захворювань.

Також спеціалісти ЦКПХ відбирають для дослідження проби ґрунту. Їх проводять на територіях областей, де повністю спала вода після затоплення. Дослідження дозволяють визначити рівень забруднення ґрунту. Зокрема, наявність у ньому токсичних речовин та рівень паразитарного забруднення. Станом на кінець липня, 91 % проб відповідають гігієнічним вимогам. У 9 % проб зафіксовані перевищення за паразитологічними показниками. Йдеться про яйця гельмінтів та наявність у пробах кишкових цист, які можуть викликати гастроентерит чи дизентерію. 

Починаючи з 6 червня для потреб населення на постраждалих територіях (Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Одеської областей) видано понад 205 000 таблеток для знезараження питної води. Бактерицидними засобами також забезпечені підприємства водопостачання та об’єкти критичної інфраструктури. Таблетки для знезараження питної води знищують хвороботворні мікроорганізми, які можуть викликати гострі кишкові інфекції.

Щодня спеціалісти ЦКПХ проводять роз’яснювальну роботу з мешканцями щодо профілактики інфекційних захворювань та отруєнь. За майже два місяці роботи проведено понад 45 000 бесід та видано населенню близько 125 000 роз’яснювальних пам’яток.

 

За інформацією http://surl.li/jpyiy

Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку