54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

МОЗ спільно з Держлікслужбою моніторять ціни на ліки в аптеках Херсонської, Миколаївської та Одеської областей

27.06.2023

За дорученням Міністра охорони здоров’я Держлікслужба проводить моніторинг цін на лікарські засоби, які мають найбільший попит. Моніторинг триває в областях, які наразі найбільш чутливі до можливих спалахів інфекційних хвороб — Херсонщина, Одещина та Миколаївщина.

Такий моніторинг дозволить уникнути значного підвищення цін на затребувані ліки та спекуляцій на ринку в умовах зростання попиту на них.

«Підрив дамби Каховської ГЕС досі несе величезну кількість ризиків для здоровʼя людей, які проживають на постраждалих територіях. Питання доступності медичних препаратів є критичним. І воно перебуває на моєму особистому контролі. Доручив Держлікслужбі проводити регулярний моніторинг цін на основні лікарські засоби, аби уникнути будь-яких маніпуляцій, спроб нажитися на надзвичайній ситуації, фактично, на трагедії людей. Ціни на ліки не мають необґрунтовано підвищуватись», – зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Предметом дослідження стали ціни на 42 основні препарати, які мають найбільший попит у споживачів в аптечних закладах у разі хвороб шлунково-кишкового тракту та інфекційних захворювань.

За даними моніторингу, за останній тиждень середній рівень відпускних цін в аптеках практично не змінився і коливається в межах від –0,9% до +1,6%.

Міністерство охорони здоровʼя спільно з Держлікслужбою продовжить моніторинг цін, аби уникнути спекуляцій на затребуваних ліках під час надзвичайної ситуації.

Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, що спалахи холери на постраждалих територіях — фейк та частина ворожої ІПСО. Наразі в Україні не зареєстровано жодного випадку холери, а лікарні мають всі необхідні ліки для надання медичної допомоги у разі виявлення гострих кишкових інфекцій.

 

Події

XVIII позачергова сесія Миколаївської обласної ради 

Вересень 2023
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку