54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

МОЗ: До постраждалих внаслідок повені регіонів, у тому числі й Миколаївського, відряджатимуть медиків-добровольців із інших областей

13.06.2023

Понад 15 місяців повномасштабної війни російська армія продовжує застосовувати терористичні методи та руйнувати українську інфраструктуру, у тому числі й медичну, що значно ускладнює надання медичної допомоги населенню на прифронтових і постраждалих територіях.

Черговий терористичний акт – підрив дамби Каховської ГЕС – призвів до затоплення населених пунктів та інших потенційно небезпечних обʼєктів Херсонщини. Це спричинило навантаження на медичні заклади регіону та медичних працівників.

Для підсилення кадрової спроможності лікарень до роботи на території постраждалих регіонів (Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей), а також прифронтових територіях, додатково будуть залучені до роботи медики з інших регіонів.

Медики на добровільній основі долучатимуться до роботи у вищезгаданих областях на термін від двох тижнів до 30 днів. При цьому повторне відрядження можливе не раніше, ніж через 30 днів після попереднього.

До роботи залучатимуться, зокрема, такі фахівці, як: лікар-анестезіолог, лікар-терапевт, лікар-травматолог дитячий, лікар-офтальмолог, лікар-невропатолог, лікар-фтизіатр, лікар-хірург щелепно-лицевий, лікар-нейрохірург, лікар-гематолог, лікар-рентгенолог, лікар-онколог, лікар-гінеколог-онколог, лікар з променевої терапії, лікар невідкладної (екстреної) медичної допомоги, медичні сестри та ін.

Завдяки підтримці Офісу ВООЗ в Україні, медичні працівники окрім заробітної плати отримуватимуть компенсацію додаткових витрат, пов’язаних із перебуванням у місці відрядження.

Медики можуть бути залучені до підсилення медзакладів у кілька способів:

– через керівника лікарні, який подає до державного закладу «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України» списки охочих медичних працівників, у тому числі науково-педагогічних працівників закладів вищої (післядипломної) освіти, фахівців з реабілітації, для їх направлення у відрядження для надання медичної допомоги та/або реабілітаційної допомоги;

– через самозвернення на гарячу лінію МОЗ – залишивши заявку на участь за номером: 0 800 60 20 19.

Закликаємо фахівців, які мають змогу, долучатися до підсилення колег, адже лише завдяки нашій згуртованості та небайдужості до потреб один одного від перших днів війни ми даємо відсіч ворогу та наближаємось до перемоги.

 

Довідково

Механізм залучення медиків передбачений наказом МОЗ від 05.09.2022 № 1597 «Про затвердження Порядку направлення у відрядження медичних працівників, у тому числі науково-педагогічних працівників закладів вищої (післядипломної) освіти, фахівців з реабілітації для надання медичної допомоги та/або реабілітаційної допомоги».

 

За інформацією Міністерства охорони здоров'я України

Події

ХХI позачергова сесія Миколаївської обласної ради

 

Травень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку