54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Програма USAID DOBRE вручила протоколи про співпрацю громадам Миколаївщини, Харківщини та Херсонщини

04.04.2023

30-31 березня 2023 року у Львові відбулася презентація плану роботи Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) в другій фазі в громадах Харківської, Миколаївської та Херсонських областей. Також представники присутніх 22 громад отримали протоколи про співпрацю із Програмою до вересня 2025 року.

«Мета Програми DOBRE – допомогти громадам справитися з тими викликами, які приносить їм процес децентралізації в Україні, - сказав Брайан Кемпл, керівник Програми DOBRE. - Ця реформа дуже потрібна, адже вона дає можливість будувати економіку всієї країни через громадянське суспільство і громади, в яких мешкають люди. За час нашої роботи я бачив, якого успіху досягали наші громади-партнери. І хоча зараз не зовсім вдалий час для розвитку, але ми дивимося вперед і працюємо на перспективу. Водночас ми бачимо, які проблеми сьогодні існують на постраждалих та деокупованих територіях, і намагаємося надати їм екстрену допомогу для швидшого відновлення».

Миколаївщину на заході представляли Вознесенська, Галицинівська, Снігурівська та Баштанська громади.

«З Програмою DOBRE ми працюємо із 2018 року і зараз відпрацьовуємо ті завдання, які ще ставили перед собою до початку повномасштабного вторгнення, - розповів голова Вознесенської громади Євгеній Величко. - Наприклад, компостування, яке дуже важливе для нашої громади, оскільки більшість відходів у нас – це органіка, що часто призводить до пожеж. І ми сподіваємося за підтримки Програми цю проблему нарешті вирішити. Наступне завдання – облаштування місць для реабілітації наших військових, які повертатимуться із зони бойових дій. А зараз ми разом із Програмою DOBRE облаштовуємо наші непрацюючі дитячі садочки під житло для внутрішньо переміщених осіб, яких у нашій громаді понад 3,5 тисячі».

«З 1992 року,  відколи USAID почало працювати в Україні, його підтримка різноманітних програм сягнула 3 мільярда доларів. У тому числі Агентство США з міжнародного розвитку фінансує Програму DOBRE, - розповів Марат Кюрчевський, керівник програм із розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). - Але з початком повномасштабної війни ми говоримо вже про зовсім інші цифри. Тільки за останній рік USAID надало Україні допомогу на 22,9 мільярдів доларів. У першу чергу, це пряма допомога державному бюджету, що дозволило вчасно виплачувати зарплати і пенсії у воюючій країні. Кошти USAID – це гроші американських платників податків. Тому ми дуже вдячні всьому американському народу за таку велику фінансову допомогу Україні. Водночас Агентство США з міжнародного розвитку - це організація, яка насамперед працює на довгострокову розвиткову перспективу. Відтак з початком війни ми вирішили використати уже працюючі наші програми для того, щоб через їхні зв’язки, людські ресурси, логістику якомога швидше і ефективніше надавати гуманітарну допомогу під час цих складних часів».

 

Більш інформації на сайті Децентралізація

Червень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку