54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Ганна Замазєєва обговорила плани з відбудови із данськими благодійниками

31.01.2023

Сьогодні у Миколаєві продовжилася робота із представниками Данії, які допомагають регіону у відновленні. На зустрічі представникам данської благодійної організації DRC (Danish Refugee Council) пропонували подальшу співпрацю голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва та очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім.

Данські партнери підписали із Миколаївщиною меморандум про співпрацю та обговорили можливі плани. Серед яких підтримка евакуйованих дітей, відбудова міської гімназії, допомога з розмінування територій.

«Місія організації – допомога біженцям та переселенцям. Але на зустрічі данці запевнили нас, що готові співпрацювати з місцевою владою не тільки у своїх профільних галузях. До речі, Миколаїв вже співпрацює з DRC – зокрема, організація надає нам генератори та водоочисне устаткування. Днями представники DRC відвідали ряд населених пунктів на Миколаївщині, побачили на власні очі масштаби руйнувань, які заподіяв ворог, і висловили намір допомагати не лише Миколаєву, а всій області. Адже на Миколаївщині після бойових дій є села, де взагалі не лишилося вцілілих будівель!», – зазначила Ганна Замазєєва.

Голова облради запропонувала партнерам відновити пошкоджену ворожою ракетою гімназію №1 ім. М. Аркаса, яка є історичною цінністю та памʼяткою архітектури, а поряд зробити данський парк. Також наголосила на важливості відбудови та повернення бізнесу, аби збільшувати у регіоні кількість робочих місць. Крім того, очільниця облради попросила благодійників збільшити підтримку українців, які через війну евакуювалися до країн ЄС та Данії зокрема.

«До речі, на зустрічі був присутній начальник ГУ ДСНС Миколаївської області Микола Панасенко. Він розповів нашим гостям про масштаби замінованих територій в області. Данці вже допомагали нам із розмінуванням територій і пообіцяли, що продовжать цю роботу», – додала Замазєєва.

Також DRC вже працюють над відкриттям свого представництва у Миколаєві.

Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку