54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Миколаїв відвідав відомий кардіохірург Борис Тодуров

16.01.2023

Голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва разом із головним лікарем Миколаївської обласної лікарні Петром Римарем та депутаткою обласної ради Іриною Шабільяновою зустрілися з відомим українським кардіохироргом, директором Інституту серця МОЗ України Борисом Тодуровим.

Про це голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазеева повідомила на особистій сторінці у Фейсбук.

«До Миколаєва завітав Борис Тодуров – людина-легенда! Була безмежно рада познайомитися з ним. Планували коротку зустріч на каву, а проговорили більше години! Борис Михайлович мислить великими проєктами – обожнюю таке! «Ставте перед собою великі цілі, щоб не промахнутися», - принцип його життя», - зазначила у дописі голова облради.

Вона повідомила, що одною з таких цілей кардіохірурга Бориса Тодурова – створення в Україні великої університетської клініки, точніше, медичного кампусу, який об’єднає в собі науку, освіту й лікування пацієнтів. Подібний медичний центр успішно працює в чеському місті Брно. Фактично, це медичний університет, велика лікарня, коледж, лабораторії, зібрані в одному місці. Ганна Замазєєва розповіла, що під час зустрічі обговорили ідею побудувати такий кампус саме в Миколаєві.

«Проєкт амбітний, але цілком реалістичний, за умови залучення коштів від міжнародних партнерів. Якщо правильно підійти до реалізації цього проєкту, він дозволить повернути до міста молодь, залучити найкращих лікарів та зрештою зекономити кошти, які зараз йдуть на утримання лікарень, побудованих ще в 70-80-ті (в кращому випадку) роки минулого сторіччя. Говорили й про першочергові проблеми. Про те, що в області з мільйоном мешканців так і не з‘явилася повноцінна кардіохірургія, що серцеві захворювання на фоні війни стрімко молодшають, що лікарі їдуть за кордон. І ще ПТРС… який так чи інакше буде у дуже значної кількості українців. І особливо військових. І майже гарантовано у тих військових, яким довелося пережити жахи полону. Про це надважливе для мене питання незабаром напишу окремо», - зазначила Ганна Замазєєва.

Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку