54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Ганна Замазєєва: Візит данської делегації – черговий доказ того, що Королівство Данія рішуче налаштоване допомогти у відбудові Миколаївського регіону

13.01.2023

Сьогодні, 13 січня, до Миколаєва з офіційним візитом прибула делегація Королівства Данії на чолі з міністром у справах міжнародного розвитку та глобальної кліматичної політики Данії Ден Йоргенсеном та надзвичайним та повноважним послом Данії в Україні Оле Егберг Міккельсеном.  

На зустрічі за участю Міністра розвитку громад Олександра Кубракова, голови Миколаївської обласної ради Ганни Замазєєвої, начальником Миколаївської ОВА Віталієм Кімом та мером Миколаєва Олександром Сенкевичем обговорили співпрацю щодо повоєнного відновлення Миколаївщини. 

Під час зустрічі Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков підкреслив важливість відбудови Миколаївського регіону.

Очільники Миколаївщини зі свого боку показали міжнародним партнерам масштаби руйнувань та розповіли про потенціал Миколаївської області. Акцентували на важливості агропромислового комплексу, портової інфраструктури, важкої промисловості та суднобудівництва.  

«У Миколаєва та області є величезний потенціал. Знаєте, який обсяг товарів ми експортували до повномасштабного вторгнення? На рік $2,4 млрд, а серед торгових партнерів був бізнес зі 150 країн. Область виробляла понад чверть всієї вітрової енергії України та 13% сонячної. Пропускна здатність Миколаївського аеропорту була на рівні 45 літаків на добу. А ще у нас було понад 3000 ферм, більш ніж 750 сільгосппідприємств, потужний ІТ-кластер. Я та мої колеги не хочемо, щоб все це залишилося у минулому назавжди. Саме тому ми запропонували, а Данія зацікавилася проєктами відбудови та розвитку Миколаївщини», - зазначила Ганна Замазєєва. 

Міністр у справах міжнародного розвитку та глобальної кліматичної політики Данії Ден Йоргенсен підтвердив співпрацю та запевнив, що уряд Данії продовжить підтримку України та Миколаївщини зокрема. 

Також, під час зустрічі представники данської делегації та очільники Миколаївського регіону поспілкувались з представниками місцевого бізнесу - представниками ТОВ СП «Нібулон» та агрохолдингу «Agrofusion» тощо та обговорили можливі напрямки співпраці.

«Переконана, що той потенціал, який є у Миколаївщини може бути цікавим для Королівства Данії, данського бізнесу і державних структур. Ми зможемо знайти точки дотику для досягнення конкурентних переваг, як данської сторони, так і з нашого боку. Обговорили ці плани з місцевим бізнесом та намітили перші кроки!», - зазначила Ганна Замазєєва. 

Голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва акцентувала, що візит данської делегації – черговий доказ того, що Королівство Данія рішуче налаштоване допомогти у відбудові Миколаївського регіону. Вона зазначила, що це вже не перша зустріч із данською делегацією і важливо, що Данія відразу відреагувала на заклик Президента України про допомогу з відбудови. 

«Вже на зараз ми маємо конкретні напрацювання! Вдячна за таку необхідну підтримку!», - підсумувала Ганна Замазєєва. 

Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку