54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Уряд розподілив субвенцію на інклюзивну освіту на 2023 рік

07.01.2023

6 січня Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами.

Про це повідомив експерт Офісу підтримки реформи децентралізації при Міністерстві розвитку громад та територій України Ігор Онищук (Шведсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні», SALAR International).

Зазначений розподіл забезпечить належний навчальний процес та навчання осіб із особливими освітніми потребами.

Сьогодні в Україні інклюзивне навчання організовано у майже 43% шкіл, працює понад 18 тисяч інклюзивних класів. За останні десять років інклюзія суттєво проникла в українські школи. Для порівняння, п’ять років тому в інклюзивних класах навчалось вдесятеро менше дітей, ніж зараз.

Загалом Уряд розподілив 304,6 млн гривень.

Для розподілу та використання субвенції на 2023 рік на рівні громад буде застосовано чинний на сьогодні механізм: облдержадміністрації здійснюють розподіл субвенції між обласним бюджетом та бюджетами територіальних громад пропорційно кількості осіб з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту у відповідних закладах освіти.

Водночас, варто зауважити, що станом на 1 грудня 2022 року залишки зазначеної субвенції на рахунках місцевих бюджетів складали 373 млн гривень.

 

https://decentralization.gov.ua/news/15980

Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку