54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Ганна Замазєєва: Лише комплексний підхід, відкритість та прозорі правила – запорука швидкого відновлення регіону!

18.12.2022

Голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва, разом з мером Миколаєва та головою Миколаївської ОВА, взяла участь у важливій дискусії з міжнародними партнерами стосовно процесу швидкого відновлення Миколаївщини, яка постраждала від дій рашистських окупантів. Захід відбувся у Києві.

Під час продуктивного діалогу з представниками Королівства Данія, керівниками різних гілок державної влади, представниками незалежних проєктних міжнародних організацій та представниками Антикорупційної ініціативи ЄС обговорювали конкретні кроки по майбутній відбудові Миколаєва та Миколаївщини.

Ганна Замазєєва відмітила ґрунтовну презентацію Незалежного звіту оцінки пошкоджень, збитків та потреб Миколаєва, яка була представлена. «Це перший, але дуже важливий крок до майбутнього ефективного відродження потенціалу регіону. Цифрова платформа, що містить і публічний Модуль фіксації пошкоджень та перелік проєктів відновлення обласного центру, де є максимальні данні про пошкоджену інфраструктуру - це як перша цеглинка, яка забезпечить прозорість у процесі відбудови усієї Миколаївщини», - зазначила голова обласної ради.

Під час дискусії Ганна Замазєєва акцентувала увагу на комплексному підході, відкритості усіх органів влади регіону та створенні прозорих правил у процесі відновлення Миколаївщини.

«З урахуванням усіх збитків, які були нанесені Миколаївщині, ми не маємо права розраховувати лише на ті джерела відновлення, які сьогодні нам готові надавати міжнародні партнери, зокрема Королівство Данії. Репарації від рф після нашої перемоги й данська допомога, завдяки чому планується почати відбудову - все це добре і за це ми безмежно вдячні нашим справжнім друзям, але є й нюанси, які будуть залежати від нас на місцях. Переконана, що вже сьогодні нам потрібно враховувати й «непораховані» аспекти агресії, які лягають тягарем на нашу державу і які вона «відшкодовує».

Мова йде про лікування та необхідність реабілітації людей, які постраждали внаслідок агресії рф, про відновлення майже повністю зруйнованих галузей, які були в нас розвинені. А це – і робочі місця, і наповнення бюджету регіону, і соціально-гуманітарні аспекти життя регіону. Тобто, ми вже зараз повинні прямо сказати собі, що лише допомоги міжнародних партнерів буде недостатньо, тому ми повинні шукати додаткові джерела - залучати внутрішній ресурс», - зазначила Ганна Замазєєва.

Серед необхідних кроків:

-розвивиток державного приватного партнерства шляхом створення спільних Україно/Миколаївсько-Данські компаній у тих сферах, що можуть бути цікаві міжнародним партнерам;
-активізація роботи з Фондом державного майна України в рамках залучення бізнесу в регіон під ті об’єкти, які їм можуть бути цікавими;
-робота з бізнесом, який теж готовий долучатися до відбудови регіону, надання йому місцевою владою чітких та прозорих пропозицій до співпраці. Зокрема, прозора приватизація або оренда майна з можливістю неодмінних поліпшень та ін.

«Вже намітили план роботи на найближче майбутнє, зокрема й у питанні необхідності створення «Офісу відновлення Миколаївщини». Це допоможе будувати прозорий переговорний процес з усіма донорами, виносити на громадські обговорення усі ключові питання відновлення наших сіл, селищ та міст, і будувати ефективну комунікацію»,- зазначила Ганна Замазєєва.

Голова обласної ради відмітила, що такі діалоги як цей, надихають та дають впевненість, що консолідована позиція обов’язково приречена на успіх і призведе не просто до відновлення Миколаївщини, а й дасть імпульс для розвитку потенціалу регіону!

Події

20.06.2024 року відбудуться засідання постійних комісій обласної ради з розгляду питань, внесених на ХХІІ позачергову сесію обласної ради:

- з питань спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та архітектури - о 10.00;

- з питань захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, антикорупційної та регуляторної політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, комунікативної політики - о 14.00

21.06.2024 року відбудуться засідання постійних комісій обласної ради з розгляду питань, внесених на ХХІІ позачергову сесію обласної ради:

- з питань екології, охорони довкілля, раціонального природокористування, туризму та рекреації - о 10.00;

з питань промислової політики, підприємництва, транспортної інфраструктури, водногосподарського комплексу, енергетики та енергозбереження, зв’язку та цифровізації - об 11.00

- з питань науки і освіти, інновацій, молоді, сім’ї і спорту, культури та духовності - о 13.00

_________________________

Червень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку