54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

«Утворення військових адміністрацій не згортає децентралізацію владних повноважень», – Сергій Шаршов

25.11.2022

Реагуючи на численні звернення органів місцевого самоврядування до Уряду, Мінрегіон розробив проект Закону щодо відновлення сплати земельного податку і надання права органам місцевого самоврядування самостійно приймати рішення щодо надання відповідних податкових пільг.

Про це сказав Сергій Шаршов, директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону під час засідання Правління Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад.

«Мінрегіон підготував цей законопроект спільно з асоціаціями органів місцевого самоврядування, виходячи з відповідних звернень від місцевих рад. Зараз він – на погодженні центральних органів виконавчої влади. Крім того, що законопроект пропонує відновити плату земельного податку, він ще й визначає право органу місцевого самоврядування самостійно приймати рішення щодо пільг, якщо буде така необхідність. Саме місцеве самоврядування краще знає, які рішення приймати нас своїй території щодо сплати земельного податку», – сказав Сергій Шаршов.

Він також звернув увагу членів Асоціації ОТГ, що 70% начальників військових адміністрацій, які сьогодні діють в Україні – це керівний склад представників органів місцевого самоврядування.

«Кадрове питання у забезпеченні життєдіяльності територій надважливе. Тому понад 70 зі 129 начальників військових адміністрацій – це керівний склад органів місцевого самоврядування. Вони мають підтримку населення і добре володіють ситуацією на території. Веду до того, що утворення військових адміністрацій ніяк не згортає децентралізацію владних повноважень», – підкреслив Сергій Шаршов.

Від імені Мінрегіону він висловив подяку Асоціації ОТГ за активну участь у підготовці законодавчої бази, необхідної для місцевого самоврядування у період воєнного стану.

«У цей час органи місцевого самоврядування змушені працювати у посиленому режимі, приймати оперативні рішення. Тож так само оперативно мають і закони готуватися. Ми вдячні, що Асоціація ОТГ нам в цьому допомагає».

Як повідомив голова Асоціації ОТГ Олександр Корінний, за кілька останніх місяців до Асоціації доєдналися 35 нових членів – територіальних громад. Організація в березні започаткувала благодійну ініціативу «Громади – громадам» для надання адресної підтримки та допомоги селам, селищам та містам жителі та захисники яких найбільше цього потребують. До ініціативи доєдналися понад 200 громад.

 

https://cutt.ly/m1oXz90

Події

20.06.2024 року відбудуться засідання постійних комісій обласної ради з розгляду питань, внесених на ХХІІ позачергову сесію обласної ради:

- з питань спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та архітектури - о 10.00;

- з питань захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, антикорупційної та регуляторної політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, комунікативної політики - о 14.00

21.06.2024 року відбудуться засідання постійних комісій обласної ради з розгляду питань, внесених на ХХІІ позачергову сесію обласної ради:

- з питань екології, охорони довкілля, раціонального природокористування, туризму та рекреації - о 10.00;

з питань промислової політики, підприємництва, транспортної інфраструктури, водногосподарського комплексу, енергетики та енергозбереження, зв’язку та цифровізації - об 11.00

- з питань науки і освіти, інновацій, молоді, сім’ї і спорту, культури та духовності - о 13.00

_________________________

Червень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку