54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Ганна Замазєєва: Ні дня без пошуку донорів гуманітарної допомоги для Миколаївщини!

11.11.2022

10 листопада, у Києві, голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва представила Миколаївщину на Гуманітарно-інноваційному форумі організованому Team4UA у партнерстві з USAID CEP.

«Розповіла міжнародним партнерам про гуманітарну ситуацію у південному регіоні та окремо зупинилася на роботі й досягненнях нашого гуманітарного штабу, який успішно працює з початку війни на гуманітарному фронті. Порушила важливе питання щодо забезпечення гуманітарною допомогою мешканців деокупованих територій. Завдяки нашим ЗСУ поступово звільнюється багато населених пунктів і ми вже розуміємо, які «подарунки» залишили нам окупанти - гуманітарну катастрофу, розтрощені будинки, зруйновані об'єкти інфраструктури. Тобто потрібно буде все і в великій кількості», - наголосила голова обласної ради.

Ганна Замазєєва зазначила, що звертаючись до міжнародних донорів акцентувала свій виступ на основних потребах мешканців Миколаївщини, у тому числі із зон бойових дій, деокупованих та окупованих територій, а саме:

- доставквка гуманітарної допомоги на окуповані території;

- забезпечення питною водою;

- підготовка до зимового періоду;

- забезпечення електроенергією об’єктів критичної інфраструктури.

По кожному пункту волонтерами гуманітарного штабу Миколаївщини вже проводиться щоденна кропітка робота. Завдяки власній та донорській логістиці доставляється гуманітарна допомога найбільш незахищеним верствам населення до зон бойових дій та в окуповані території. Встановлено великі місткості для води (євро-куби) для забезпечення водою населення, залучаються гранти та здійснюється буріння свердловин, встановлюються системи очищення води. Гумштаб надає теплий одяг населенню та необхідне обладнання для пунктів обігріву. Тримається на контролі й потреби критичної інфраструктури - забезпечуються генераторами медичні заклади.

Через деокупацію та продовження евакуації з окупованих територій потреби зростають і є необхідність у залученні додаткової гумдопомоги, а саме: транспорт, паливо, генератори, газові переносні горілки, лед-ліхтарі, зарядні пристрої, системи очищення води, будматеріали для утеплення будинків, засоби для опалення, теплий одяг, взуття, ковдри тощо.

Також під час форуму обговорили оптимізацію питання безпеки волонтерів та тих, хто отримує допомогу у зонах бойових дій та з окупованих і деокупованих територій.

«Обмінялись кращими практиками з колегами з інших областей, обговорили інновації та нові бізнес-підходи до гуманітарних проєктів з потенційними партнерами. Впевнена, отриманий досвід та нові налагоджені контакти з міжнародними партнерами неодмінно дадуть результати! Ми завжди прагнемо відкрито співпрацювати для розвитку, а головне - для залучення якомога більшої кількості донорів для допомоги Миколаївцям та усього південного регіону, - акцентувала Ганна Замазєєва.

Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку