54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Після війни місцеве самоврядування в Україні підніметься на більш високий щабель – результати діалогів високого рівня у Страсбурзі

09.11.2022

Сьогодні у Страсбурзі (Франція) закінчуються діалоги високого рівня на тему демократичного врядування в Україні. Українські урядовці, народні депутати та очільники асоціацій органів місцевого самоврядування говорили з представниками Ради Європи про досягнення та виклики врядування в Україні, про подальший шлях розвитку місцевого самоврядування, про організацію виборів та виборчі права громадян у повоєнній Україні.

«Після усіх проведених діалогів у Страсбурзі, є відчуття, що ця робота дасть нам серйозний поштовх для розвитку місцевого самоврядування в Україні, подальших демократичних змін, підстави для поглиблення співпраці українських і міжнародних інституцій для розв’язання усіх проблемних питань», - сказав під час брифінгу заступник Міністра розвитку громад та територій України В'ячеслав Негода.

Він нагадав, що реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади - децентралізація визнана і Радою Європи, і інституціями європейського Союзу, іншими країнами однією з найспішніших реформ в Україні.

«На жаль, війна перекреслила наші плани із завершення реформи. Виклики, які стоять зараз перед нами і усім цивілізованим світом, змушують шукати нові рішення, нові моделі, нову філософію розвитку місцевої демократі. У подальшому маємо врахувати досвід цієї війни і причини, які до неї призвели. Певний час ми були спокійними, вважаючи демократію захищеною. Тепер увесь світ пересвідчився, що демократія потребує постійного захисту», - зазначив заступник Міністра.

Він також підкреслив, що незважаючи на те, що в Україні більше 8 місяців триває війна, система місцевого самоврядування зберегла всі свої демократичні принципи функціонування.

«Ми не забрали у місцевого самоврядування жодного повноваження. Навпаки, щоб оперативніше і якісніше вирішувати питання на місцях, Уряд і Парламент прийняли ряд рішень, які наділяють місцеву владу додатковими функціями. Ми також постійно намагаємося збалансувати бюджети. Державний бюджет 2023 року, незважаючи на величезні оборонні потреби і дефіцит, все ж не створює обмежень для громад», - сказав В'ячеслав Негода.

За його словами, Україна намагається розбудовувати місцеве самоврядування навіть під час війни, а отже продовжуватиме цю роботу і в післявоєнний період.

«Сьогодні ми говоримо про майбутнє місцевого самоврядування, майбутню систему територіальної організації влади. Впевнений, що ця парламентсько-урядова команда за участі представників асоціацій органів місцевого самоврядування, українських та міжнародних експертів, зробить все можливе, щоб місцеве самоврядування в Україні піднялося після війни на новий, більш високий щабель. В цьому ми також розраховуємо на допомогу Ради Європи, оскільки ваша експертиза не лише важлива для України, а й стане безцінним матеріалом для діяльності місцевих влад в інших країнах», - зазначив В'ячеслав Негода.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко також подякував Раді Європи надає за максимальну експертну підтримку для вирішення тих питань, пов’язаних з врядуванням, які українська делегація обговорювала цими днями у Страсбурзі.

«На жаль, ситуація в Україні є унікальною. Такого масштабу руйнувань, таких площ окупованих і деокупованих територій, такої кількості переміщених людей в Європі не було багато десятиліть. Наша ситуація потребує напрацювання нових підходів у діяльності органів місцевого самоврядування, їхньої взаємодії з виконавчою владою, у організації та проведення місцевих виборів тощо. Вдячні за те, що Рада Європи готова допомагати нам шукати ці нові підходи», - сказав Олександр Корнієнко.

Голова Центральної виборчої комісії України Олег Діденко повідомив, що під час діалогів багато уваги приділялося виборчому процесу в післявоєнній Україні.

«Ніхто не знає, коли закінчиться війна, але вже зараз маємо думати, як організувати прозорі і демократичні вибори на місцях. І в цьому питанні перед нами дуже багато викликів, пов’язаних з безпековими фактором та з великою кількістю переміщених осіб і в Україні, і за кордоном. Щоб вирішити ці складні питання, знайти оптимальні шляхи для забезпечення вільного волевиявлення, ми залучаємо громадськість, міжнародних партнерів, намагаємося використовувати всі майданчики для проведення дискусій і обговорень», - зазначив Олег Діденко.

 

https://decentralization.gov.ua/news/15735

Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку