54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Уряд та місцева влада активно готуються до опалювального сезону, - Олексій Чернишов

15.07.2022

14 липня Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов провів третє засідання Штабу з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду (ОЗП) 2022/23 років.

«На календарі середина літа, і до початку наступного опалювального сезону залишається мало часу. Сьогодні кожен завбачливий господар уже готується до найскладнішого у нашій історії опалювального сезону», — заявив Олексій Чернишов.

Зазначимо, що станом на 12 липня внаслідок проведення військових дій, спричинених повномасштабним вторгненням росії на територію України, було уражено 345 об’єктів критичної інфраструктури у сфері теплопостачання, а саме: 336 котелень (324 пошкоджено і 12 зруйновано) та 8 ТЕЦ (4 зруйновано і 4 пошкоджено) та пошкоджено 1 ТЕС. 

«Наразі у середньому вже на третину виконані роботи з підготовки об’єктів теплопостачання, житлового фонду та об’єктів соціальної сфери до опалювального сезону», — зазначила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська.

Вона також закликала місцеву владу заповнити дані про стан та потреби підприємств ЖКГ на платформі Uneeds, яку формує Мінрегіон. Це дасть змогу пришвидшити фінансування відновлення та підготовки об’єктів до опалювального сезону.

На штабі заслухали керівників обласних військових адміністрацій деокупованих Київської, Сумської, Чернігівської та Житомирської областей. Вони доповіли про стан підготовки місцевою владою їхніх регіонів до опалювального сезону.

Олексій Чернишов своєю чергою зазначив, що опалювальний сезон залежить від декількох складових, зокрема важливими є цінова стабільність, забезпечення енергоресурсами, технічний стан обладнання та наявність резервного обладнання. Міністр вкотре наголосив, що тарифи на тепло не змінюватимуться.

«Від Міненерго ми почули запевнення в достатньому поточному обсязі ресурсів, який дає можливість почати опалювальний сезон, а також у наявності  спроможностей відповідного рівня, щоб його пройти. Водночас я планую зустрітися з усіма очільниками областей і мерами міст, де існує система централізованого теплопостачання. Обговоримо готовність кожного міста до опалювального сезону. Давайте готуватися разом», — резюмував Олексій Чернишов.

Довідково

Нагадаємо, на другому засіданні Штабу ОЗП Міністр Чернишов заявив, що організація опалювального сезону є питанням національної безпеки України, а також зазначив, що жоден регіон не залишиться поза увагою, і він планує провести робочі зустрічі з представниками регіонів та міст, особливо з прифронтовими та тими, які постраждали від наслідків бойових дій. 

Також на попередньому засіданні Міністр звернувся до міських голів із закликом провести якісну роз’яснювальну кампанію серед громадян, залучити містян до підготовки до опалювального сезону, підтримати їх у побутовій термомодернізації.

13 липня Уряд виділив 1,4 млрд грн на формування запасу резервного обладнання та матеріалів для забезпечення оперативної допомоги громадам під час опалювального сезону та спрямував 286 млн грн з резервного фонду на відновлення теплопостачання в Кременчуці, Охтирці та Чернігові. Також у цей день Уряд створив Оперативний штаб із забезпечення будівельними матеріалами, що сприятиме відновленню будівель та споруд, пошкоджених внаслідок збройної агресії рф.

https://cutt.ly/7LIlvmf

Події

XVIII позачергова сесія Миколаївської обласної ради 

Вересень 2023
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку