54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Використання коштів спецфонду органами місцевого самоврядування: Уряд схвалив законодавчу ініціативу Мінрегіону

31.05.2022

 

Військове вторгнення рф на територію України відобразилося і на надходженнях до місцевих бюджетів. Щоб полегшити громадам вирішення першочергових питань, Мінрегіон підготував законодавчі пропозиції, які передбачають можливість передачі коштів зі спеціального до загального фонду місцевого бюджету та їх використання за загальновстановленими правилами. Кабінет Міністрів України 31 травня схвалив такі законодавчі пропозиції.

У Міністерстві розвитку громад та територій пояснили, що на сьогодні на рахунках спеціального фонду місцевих бюджетів накопилися чималі кошти, які громади могли б спрямувати на першочергові потреби. Поки що чинне законодавство цього не дозволяє. Тому Мінрегіон і виступив з такою законодавчої ініціативою.

«На рахунках спецфонду місцевих бюджетів зберігаються залишки коштів, які мають цільове спрямування і не можуть використовуватися територіальними громадами інакше. Наприклад, кошти екологічного податку, які мають спрямовуватися на здійснення природоохоронних заходів, чи кошти від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісового виробництва, концесійні платежі, надходження від продажу земель несільськогосподарського призначення, надходження від продажу основного капіталу. Так як сьогодні, в умовах воєнного стану, в пріоритеті фінансування життєвонеобхідних потреб жителів громад, то на це і варто було б спрямувати ці кошти. Адже потреби у кожної  громади різні в залежності від її становища», - пояснив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Він уточнив, що законопроектом «Про внесення змін до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо посилення гнучкості місцевих бюджетів та підвищення оперативності прийняття рішень» пропонується:

  • скасувати на період дії воєнного стану обмеження здійснення видатків за рахунок вільного залишку бюджетних коштів або перевиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету, визначені частиною другою статті 85 Бюджетного кодексу України;
  • надати право місцевим державним, військовим, військово-цивільним (у разі утворення) адміністраціям, виконавчим комітетам сільських, селищних та міських  рад передавати кошти із спеціального фонду місцевого бюджету (крім власних надходжень бюджетних установ та міжбюджетних трансфертів) до загального фонду місцевого бюджету на підставі відповідного рішення.

Нагадаємо, Мінрегіон тримає постійний зв'язок з органами місцевого самоврядування територіальних громад. На початку травня Міністерство спільно з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» провели опитування представників органів місцевого самоврядування щодо нагальних питань, які потребують вирішення на рівні держави. Результати опитування продемонстрували, що найбільше проблем на місцевому рівні сьогодні пов’язані з надходженнями до місцевих бюджетів та їх видатками.

https://decentralization.gov.ua/news/15012

Події

XVIII позачергова сесія Миколаївської обласної ради 

Вересень 2023
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку