54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

"Дитинство-на першому місці",- члени постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту розглянули питання можливого реформування Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат № 3.

30.05.2018

30 –го травня 2018 року відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту.

У роботі комісії взяли участь голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Євген Шевченко.

         Під час засідання комісії її учасники розглянули питання можливого реформування Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат № 3.

За словами директора департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації Олени Удовиченко з 2017 року в Україні запущено процес деінституалізації інтернатних закладів. Це пов’язано з вимогами Міжнародної Конвенції та Конституції України. Реалізація реформи відбуватиметься у декілька етапів  - передбачається розміщення дітей у будинках сімейного типу, патронатна служба, наставництво і за сприятливих умов  повернення  дитини у біологічну родину.

         Законом, зазначила Олена Удовиченко, передбачено існування спеціальних закладів, шкіл-інтернатів санаторного типу. В Миколаївській області на сьогодні функціонують 22 школи-інтернат. З них два спеціальні заклади працюють безпосередньо в обласному центрі. Мова йде про спеціальну загальноосвітню школу-інтернат №2 та спеціальну загальноосвітню школу-інтернат №3. Ці дві установи однотипні і передбачають перебування дітей з особливими потребами. Саме тому розглядається можливість їх злиття.

         " Я зустрілась з батьками. На цих зустрічах були присутні педагоги, працівники інтернатів. До нас було дуже багато звернень. На всі листи ми відповідно надали відповіді. Здебільшого батьків хвилює психологічний стан дітей під час переведення їх до іншого закладу. Звичайно, певні ризики мають місце бути. Але ми пропонували педагогам працевлаштування разом з дітьми. Щоб їх вихованцям було менш болісно переносити реформування",- обгрунтувала свою позицію директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Удовиченко.

         По завершенні дискусії голова обласної ради Вікторія Москаленко підбила підсумок. Вона зазначила, що для прийняття остаточного рішення необхідно здійснити виїзд на місце фахівцям-освітянам та депутатам Миколаївської обласної ради.

         Стосовно другого питання – злиття третього спеціального інтернату з другим, хочу сказати, що проблема роздмухується штучно. Я так вважаю. Щоб об’єктивно підійти до цього питання ми вирішили виїхати з кожним депутатом, з кожною комісією обласної ради для того, щоб фахово вирішити проблему. Питання у чому. Коли на місце виїжджали мої радники та заступник всі зійшлися на одній думці – умови для перебування дітей у другому інтернаті просто чудові. Тому для мене особисто дивною видається позиція, коли заклад намагаються зберегти заради приміщення і колективу. А на першому місці мають бути діти. Тому ми обов’язково туди виїдемо. Будемо враховувати всі думки і пропозиції. Але на першому місці –дитинство",- зазначила Вікторія Москаленко.

Також під час засідання постійної комісії депутати розгялнули і прийняли відповідні рекомендації по питаннях передачі житлових будинків Березківського навчально-виховного комплексу зі спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Миколаївської області, про депутатське звернення Анатолія Катрича щодо діяльності комунального закладу "Центр фінансово-статистичного моніторингу, матеріально-технічного  та інформаційного забезпечення освітніх закладів та інші. 

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку