54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Успішні громади – успішна країна: як впроваджуються нові практики у регіонах

10.01.2022

Міністерство розвитку громад та територій продовжує розповідати про успіхи територіальних громад. Про те, як вони використовують можливості, надані децентралізацією. Відтак у Глибоцькій громаді Чернівецької області відкрили для учнів малу IT-академію. Навчання відбуватиметься в оновленій сесійній залі із системою голосування. У результаті діти навчатимуться інформаційним технологіям та зможуть розвивати свої ІТ-вміння та навички. Це допоможе їм вступити до технічних закладів освіти та стати фахівцями галузі. Наразі підписано меморандум із Навчально-науковим інститутом фізико-технічних та комп’ютерних наук Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

 

А Бахмутська громада на Донеччині реалізовує важливий проєкт поводження з побутовими відходами. Йдеться про будівництво однієї з найбільших в Україні сміттєсортувальних станцій, де можна буде переробляти 60 тис. тонн відходів на рік. Там працюватиме близько 40 людей. Також громада планує закупити спеціальний транспорт, баки для сміття та облаштувати контейнерні майданчики. Реалізація проєкту сприятиме закриттю всіх стихійних сміттєзвалищ на території громади.

 

На Чернігівщині ж Тупичівська громада створила власний логотип. Адже невелика територіальна громада розвивалась та прагнула бути впізнаваною серед інших громад в області та країні. Відтак було оголошено конкурс «Розробка концептуальної ідеї бренду Тупичівської сільської територіальної громади – логотипу». Жителі активно долучились до цієї ідеї. Обраний логотип винесли на громадське обговорення, після чого комісія його затвердила. Надалі у громаді планують виготовляти власну сувенірну продукцію з нанесенням логотипу тощо. 

 

Мінрегіон і надалі буде знайомити з цікавими проєктами, які реалізують у громадах по всій Україні.   

 

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що у 2022 році громади отримають рекордну підтримку від держави на розвиток та розбудову інфраструктури.

 

https://cutt.ly/OIquAnD 

Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку