54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

Безбар’єрність: програми соцзахисту Миколаївської області

03.12.2021

Для доступності міського простору усім його мешканцям, у Миколаївській області на сьогодні працює дві програми соціального захисту населення це – «Турбота» та «Безбар’єрна Миколаївщина».

 

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написала голова Миколаївської облради Ганна Замазєєва.

 

«Усі ми ходимо на роботу або прогулюємся вуличками міста, читаємо книжки або переглядаємо фільми, їздимо у громадському транспорті чи на машинах, слухаємо музику або підспівуємо улюбленим виконавцям. Це наша звичайна буденність. Ми не замислюємось над цими дарунками долі, які роблять наше життя легким, безперешкодним та невимушеним. Але є ті, хто потребує нашої особливої уваги та допомоги – люди з інвалідністю. Це герої, які не носять плащів, а просто кожного дня стикаються з викликами. Але вони – все ще у багатьох випадках виключені з суспільства», - наголосила Ганна Замазєєва.

 

Перша Леді України Олена Зеленська ініціювала створення Національної стратегії безбар'єрного простору в Україні до 2030.

 

Це концепція, що передбачає проектування предметів, середовища, програм та послуг таким чином, щоб ними могли користуватися усі. Одним із елементів такої концепції є безбар’єрність середовища. Це означає доступність міського простору для всіх його жителів. Також це заохочення роботодавців брати на роботу людей з інвалідністю.

 

На сьогодні, у Миколаївській області діють дві програми соціального захисту та підтримки людей з інвалідністю це – «Турбота» та «Безбар’єрна Миколаївщина».

 

За рахунок обласного бюджету надається:
• грошова допомога на вирішення соціально-побутових проблем
• забезпечення санаторно-курортними путівками та безоплатними ліками
• фінансова підтримка громадських організацій діяльність яких має соціальну спрямованість.

 

Крім цього, в області діють реабілітаційні центри для дітей з інвалідністю. З початку 2021 року такими послугами скористались 354 дитини.

 

Наразі у нас діють служби перевезення людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення у:
• Миколаївському районі
• Миколаєві
• Южноукраїнську
• Новій Одесі
• Доманівській громаді
• Веселинівській громаді
• Коблівській громаді
• Казанківській громаді
• Чорноморській об’єднаній територіальній громаді.

 

Для безперешкодного доступу об’єктів соціальної інфраструктури до осіб з інвалідністю у містах та районах області створено 30 комітетів забезпечення доступності.

 

«Щороку проводиться моніторинг будівель на пристосованість до потреб людей цієї категорії населення. За результатами моніторингу створено перелік об'єктів соц-інфраструктури, які першочергового налагодження безперешкодного доступу», - зазначила голова обласної ради Ганна Замазеева.

 

Усі зміни передусім про те, яким суспільством ми хочемо бути. Суспільством, де кожен має рівні права та можливості. Суспільством без бар'єрів.

Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
підписатись на розсилку